"> انتخاب صحیح رنگ موی بلوند – روژینو

انتخاب صحیح رنگ موی بلوند

#

اگر‌‌‌‌‌‌ می‌‌خواهید موهایتان را بلوند کنید بخوانید

 

رنگ موی بلوند یکی از‌‌ پرطرفدار‌‌‌ترین رنگ موها‌‌‌‌‌‌ میان خانم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های ایرانی است. ترکیب‌‌‌‌‌‌های متفاوتی برای این رنگ موی روشن و زیبا وجود دارد که در ادامه برخی از آنها را معرفی‌‌‌‌‌‌ می‌کنیم تا درنهایت بتوانید ترکیبی را انتخاب کنید که مناسب چهره‌‌‌‌‌‌‌تان است. اما قبل از آن باید به چند نکته توجه داشت:

  • به رنگ پوستتان توجه کنید:

اگر‌‌‌‌‌‌ می‌ خواهید رنگ مویی زیبا و بی‌نقص داشته باشید، لازم است که رنگ مو‌‌‌‌‌‌های شما با رنگ پوست‌تان هارمونی و هماهنگی کاملی داشته باشد. اگر پوستی روشن یا شیری رنگ دارید، یک بلوند سرد، تقریباً مایل به بژ کمرنگ، برای شما مناسب است‌‌‌‌‌‌‌. برعکس، اگر پوستی مات دارید، از طیف رنگ‌‌‌‌‌‌های گرم مثل عسلی، طلایی و کهربایی استفاده کنید. این رنگ‌ها چهره شما را روشن‌‌‌‌تر نشان‌‌‌‌‌‌ می‌دهند. رنگ بلوند طلایی روشن برای همه و در هر شرایطی مناسب است و‌‌‌‌‌‌ می‌توانید در فصل‌‌‌‌‌‌های مختلف و حتی در زمان برنزه شدن، سایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های ملایمی روی این رنگ مو ایجاد کنید.

  • به رنگ پایه موها دقت کنید:

همواره به یاد داشته باشید که رنگ انتخابی، باید با رنگ طبیعی مو‌‌‌‌‌‌های شما هماهنگی داشته باشد. اگر رنگ اصلی موها بلوند است و شما تمایل دارید تا این رنگ بیشتر به چشم بیاید،‌‌‌‌‌‌ می‌توانید دور صورت‌تان را با چند عدد مش روشن‌تر، زینت بدهید. یا موها را با یک رنگ بلوند دائمی و ثابت مثلاً بلوند قطبی رنگ کنید.

اگر رنگ زمینه مو‌‌‌‌‌‌های شما بلوطی روشن است، از طیف رنگ‌‌‌‌‌‌های گرمی چون بلوند طلایی بهره ببرید. مطمئن باشید که با این انتخاب، درنهایت رنگ مو‌‌‌‌‌‌های شما حالت طبیعی‌تری خواهد داشت. بلوند طلایی تیره نیز انتخاب مناسبی است.

اگر رنگ طبیعی مو‌‌‌‌‌‌های شما، خرمایی یا قهوه‌ای تیره است، برای بلوند کردن آنها باید دقت زیادی به خرج دهید چون این احتمال وجود دارد که با یک انتخاب نامناسب، درنهایت رنگ موها مصنوعی شود و ریشه آنها به رنگی کاملاً غیرطبیعی درآید. بنابراین از یک بلوند مسی بسیار ملایم استفاده کنید چون این رنگ کاملاً در زمینه مو‌‌‌‌‌‌های شما محو خواهد شد.

  • از رنگ چشم‌ها غافل نشوید:

رنگی که برای موها انتخاب‌‌‌‌‌‌ می‌کنید، بر تمام اجزای صورت شما تأثیر می‌گذارد پس یادتان باشد که در زمان انتخاب رنگ مو، رنگ عنبیه چشم‌ها را نیز مدنظر داشته باشید.

اگر چشمانی شاه بلوطی یا فندقی دارید، از طیف رنگ‌‌‌‌‌‌های گرمی چون مسی، عسلی و طلایی استفاده کنید.

بالعکس اگر چشمانی به رنگ آبی یا سبز دارید، از سری رنگ‌‌‌‌‌‌های بلوند سرد استفاده کنید مثل بلوند قطبی یا بلوندخاکستری. این طیف از رنگ بلوند با چشم‌‌‌‌‌‌های روشن تطابق بیشتری دارد.

  • مراقبت از موهای بلوند

در اثر فرآیند دکلره کردن ، قسمتی از فیبر موها از بین‌‌‌‌‌‌ می‌رود به همین دلیل لازم است که هفته‌ای یک تا دو مرتبه از یک ماسک تقویتی و تغذیه کننده استفاده کنید تا فیبر از دست رفته دوباره احیا شود.

در بازار، برای مو‌‌‌‌‌‌های دکلره شده ماسک‌های متنوع موجود است. بعد از تهیه ماسک، مقداری از آنرا روی ساقه موها بمالید و اندکی ماساژ دهید بعد از ۵ دقیقه استراحت، موها را با آب فراوان شستشو دهید.

برای تقویت مو‌‌‌‌‌‌های دکلره شده حتماً به طور مرتب از روغن‌‌‌‌‌‌های گیاهی استفاده کنید چون هم از فیبر موها مراقبت‌‌‌‌‌‌ می‌کنند و هم رنگ موها را ثابت و شفاف نگه‌‌‌‌‌‌ می‌دارند.

  • چه نوع بلوندی مُد امسال است؟
  1. بلوند طلایی براق:

این رنگ بلوند مایل به عسلی،‌‌ بسیار سکسی و جذاب است خصوصاً اینکه رنگ صورت را بسیار باز‌‌‌‌‌‌ می‌کند. برای زیباتر شدن دور صورتتان چند عدد مش روشنتر درآورید طوریکه ریشه‌ها از ساقه و نوک موها اندکی تیره‌‌‌‌تر باشد.

  1. بلوند حنایی براق

این رنگ برای پوست‌‌‌‌‌‌های روشن بسیار مناسب است و چهره را جذاب و گرم نشان خواهدداد. ترجیحاً چند عدد مش بسیار روشن در مرکز موها درآورید تا هم حجم موها بیشتر به نظرآید و هم حالت آنها‌‌ بهترباشد. این رنگ مو برای مو‌‌‌‌‌‌های بلند و نیمه بلند مناسب است.

  1. بلوند خاکستری، رنگی شیک و مجلسی

بلوند خاکستری، نوعی بلوند است که هاله‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های نقره‌ای دارد و به چهره اصالت و شخصیت‌‌‌‌‌‌ می‌دهد! این رنگ، روی مو‌‌‌‌‌‌های کوتاه یا مو‌‌‌‌‌‌های مصری بسیار شکیل است و الزاماً باید روی مو‌‌‌‌‌‌های دلکره شده اجراشود.‌‌ این رنگ مو به خانم‌‌‌‌‌‌های بالای ۴۰ سال توصیه نمی‌شود چون ممکن است که چهره آنها را خسته و خطوط صورت را درهم و عصبی نشان دهد.

  1. بلوند دودی براق

این رنگ روی موهایی که بطورطبیعی خاکستری یا جوذگندمی هستند، بهتر جواب‌‌‌‌‌‌ می‌دهد. البته اگر بعد از رنگ آمیزی، رنگساژ پلاتینه روی موها اجرا شود، شفافیت و درخشش موها دو برابر و رنگ چهره بازتر خواهدشد.‌‌ این رنگ مو روی مو‌‌‌‌‌‌های کوتاه یا مصری‌‌ و برای خانم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بالای ۴۰ سال مناسب است.

  1. رنگساژ بلوند طبیعی

این شکل از رنگ آمیزی موها، برای موهایی که بطور طبیعی بلوطی یا بلوطی روشن هستند، مناسبتر است بطوریکه در نهایت تار‌‌‌‌‌‌های بلوند کاملاً در بقیه موها محو‌‌‌‌‌‌ می‌شوند و ظاهر زیبایی ایجاد‌‌‌‌‌‌ می‌کنند. افرادی که تمایل به داشتن مو‌‌‌‌‌‌های بلوندی دارند که انگار برای مدتی در معرض آفتاب بوده است، حتماً از این روش استفاده کنند.‌‌

 

 

منبع:

http://www.femmeactuelle.fr/beaute/coiffure/astuces-cheveux/couleur-blonde-bien-la-choisir-36284

 

نوشته های مرتبط