"> اگر جزو این هفت دسته از افراد هستید بیشتر آب بنوشید! – روژینو

اگر جزو این هفت دسته از افراد هستید بیشتر آب بنوشید!

#

نوشیدن ۸ لیوان آب قانونی کلی است اما برخی افراد به میزان آب بیشتری در طول روز نیاز دارند.این افراد را به ۷ دسته تقسیم کرده‌ایم. اگر شما هم جز این گروه‌ها هستید به علایم کم‌آبی در بدنتان دقت کنید و آب بیشتری در طول روز بنوشید:

*اگر ورزش می‌کنید

افراد ورزشکار بیشتر عرق می‌کنند و طبیعی است که بدنشان برای جبران کم آبی نیازمند دریافت آب بیشتری است. اگر ورزشکارید قبل از شروع تمرینات ٢تا٣ لیوان آب بنوشید و در طول فعالیت هم نوشیدن آب را فراموش نکنید.

 

*اگردر محیطی گرم کار می‌کنید

آب برای تنظیم دمای بدن امری ضروری است و اگرشما در محیطی گرم کار می‌کنید و عرق میریزید نیازمند آب بیشتری هستید. حتی اگر فعال نیستید و دمای محیط بالای ٣٢درجه سانتیگراد است بدن شما تقریبا نیازمند ٢برابر آب بیشتر است.

 

*اگر در ارتفاعات ساکنید

فشار هوا در ارتفاعات بالا در مقایسه با سطح دریا کاهش می‌یابد. افرادی که در ارتفاع ١٢٠٠ متری از سطح دریا زندگی می‌کنند روزانه حدود ٢۴٠ میلی‌لیتر بیشتراز افراد دیگر به دلیل تغییرات تنفسی آب از دست می‌دهند. هرچه بیشتر بالا بروید پتانسیل بیشتری برای از دست دادن اب دارید،بنابراین اگر برای کوهنوردی عازمید حتما با خود آب اضافی بردارید.

 

*اگر تب دارید

اگر بیمار شده اید و تب دارید اجازه ندهید بدنتان کم آب بماند. با نوشیدن آب و مایعات دیگر سعی کنید آب مورد نیاز بدن خود را تامین کنید و اگر تب شما بیشتر از ٢روز طول کشید حتما سریعا به پزشک مراجعه کنید.

 

*اگر اسهال هستید

بروز اسهال دلایل مختلفی دارد: عفونت، سندرم روده تحریک پذیر و اختلالات التهابی روده… اما هرچه باشد منجر به کم آبی بدن می‌شود.

 

*خانم های باردار

زنان باردار حدودا به ١٠ لیوان آب در روز نیاز دارند. بسیاری از زنان باردار گرچه تشنه می‌شوند اما دچار احتباس آب و تورم هستند و به همین خاطر آب کافی نمی‌نوشند.دراین رابطه حتما با متخصص مشورت کنید.

 

*خانم‌های شیرده

عمده شیرمادر آب است.به همین دلیل پزشکان توصیه می‌کنند خانم‌های شیرده روزانه ١٣ لیوان آب یا دیگر نوشیدنی‌های سالم را بنوشند.بسیاری از خانم‌ها چای را ترجیح می‌دهند اما بهتر است بدانید کافئین موجود در چای یک ماده ادرارآور است. بدین معنی که باعث ازدست رفتن آب بدن می‌شود. بدن میتواند به مقدار معینی از کافئین که روزانه از طریق چای یا قهوه به آن می‌رسد عادت کند! اما اگر مقداری بیشتر از حد معمول استفاده کنید فعالیت بدنی شما افزایش می‌یابد و شما نیازمند آب بیشتری هستید.

 

منبع:

https://www.verywell.com/how-much-water-do-you-need-p2-2507000

 

نوشته های مرتبط