"> بهترین تکنیک‌های آرایشی برای پوشاندن چین و چروک‌ها – روژینو

بهترین تکنیک‌های آرایشی برای پوشاندن چین و چروک‌ها

#

با افزایش سن، ساختار پوست تغییر می‌‌کند‌‌. تولید کلاژن و انعطاف‌پذیری پوست کم می‌شود و به دلیل بروز اختلالات هورمونی طبیعی است که خطوط ریز و چین و چروک‌ها روی پوست ظاهر شود‌‌. روند پیری اجتناب‌ناپذیر است اما می‌توانیم کاری کنیم که سرعت این روند تا جای ممکن کند شود و مدت زمان بیشتری را با پوستی جوان‌‌تر و با اعتماد به نفس بیشتر سپری کنیم‌‌. برای این منظور تکنیک‌هایی وجود دارد که به برخی از آنها اشاره می‌کنیم‌‌. البته اگر چین و چروک‌ها روی صورتتان نمایان شده نگران نباشید چون برای پوشاندن آنها نیز تکنیک‌های آرایشی جالبی وجود دارد که دانستن آن برایتان جذاب و مفید خواهد بود‌‌.

*چطور از بروز چین و چروک پیشگیری کنیم؟
پاکسازی، مرطوب نگاهداشتن پوست و لایه‌برداری با استفاده از انواع کرمها و مراقبت از پوست در برابر اشعه مضر آفتاب به واسطه کرم‌های ضدآفتاب باعث می‌شود برای مدت طولانی‌تری پوستی صاف و بدون چروک داشته باشید‌‌. در عین حال داشتن رژیم غذایی سالم و استفاده از محصولات مراقبت از پوست که حاوی درصد بالایی از آنتیاکسیدان‌ها بویژه ویتامین A و C هستند، می‌توانند به شادابی هر چه بیشتر پوست کمک کند‌‌.

*پوست‌تان را آبرسانی کنید
با افزایش سن و تغییرات هورمونی پوست به مرور خشک‌‌تر می‌شود و این موضوع زمینه ساز بروز چین و چروک است‌‌. اگر پوستتان را در شبانه روز به خوبی مرطوب نگهدارید و هر زمان احتیاج بود آن را آبرسانی کنید ظاهر پوست بهتر می‌شود! در طول روز به اندازه کافی آب و مایعات بنوشید و به کمک مرطوب‌کننده‌ها از بیرون پوست را آبرسانی کنید‌‌. فراموش نکنید از مرطوب کننده‌ها تنها روی پوست صورت استفاده نکنید و پوست دست‌ها گردنتان را هم در نظر داشته باشید‌‌.

*از محصولات ضدچروک استفاده کنید :
در رابطه با بهترین کرم ضد چروک از متخصص پوست‌تان سئوال کنید و فراموش نکنید بهترین کرم لزوما گران‌ترین برند نیست. کرمی را انتخاب کنید که با پوست شما سازگار است و ایجاد آلرژی نمی‌کند.

* ۵ تکنیک آرایشی برای پوشاندن خطوط چهره
۱- کرم پرایمر بخرید!
کرم‌‌‌های پرایمر لازمه زیرسازی و آرایش صورت است و باعث یکدستی و ماندگاری آرایش می‌شود! پرایمر را باید بعد از استفاده از کرم مرطوب کننده وقبل ازآرایش مصرف کنید. پرایمرها پایه سیلیکونی دارند و جهت پرکردن نقایص کوچک صورت مانند خط خنده و قسمت‌هایی از پوست که صاف نیستند استفاده می‌شود‌‌. وقتی بعد از استفاده از پرایمر آرایش کنید متوجه می‌شوید که کرم پودرتان نرمتر و آسان‌تر روی پوستتان پخش می‌شود‌‌. پوشش ساده‌ای که پرایمر روی خطوط خنده ایجاد می‌کند از ماسیدن آرایش روی این خطوط و جلب توجه بیشتر به آن جلوگیری میکند‌‌.

۲-از کرم‌پودر سبک استفاده کنید:
به جای استفاده ازکرم‌پودر غلیظ و سنگین روی پوست به دنبال محصولاتی باشید که خاصیت آبرسانی و پاکسازی پوست را دارند‌‌. متناسب با رنگ پوستتان یک مرطوب‌کننده رنگی برای خود انتخاب کنید زیرا آنها پوشش روشنتری را ایجاد می‌کنند و در عین حال روی چروک‌های صورت نمی‌ماسند و به پوست شما ظاهری پراز چروک نمی‌دهند. در ضمن فراموش نکنید که نیازی به استفاده از کرمپودر یا مرطوب کننده رنگی در تمام قسمت‌های پوست صورت نیست‌‌. این محصولات را فقط در نواحی از صورت استفاده کنید که نیاز به این پوشش دارند. اگر فکر می‌کنید نیاز به پوشش بیشتریروی پوست صورت دارید، کمی کانسیلر از نوع کرمپودر فشرده را روی نقاط دچار جوش یا لکها با سرانگشتان‌تان بزنید‌‌. یادتان باشد از کرمپودری کمی تیرهتر از کرمپودر اصلی خود در قسمتهای چین وچروک استفاده کنید‌‌. با این کار می‌‌توانید آنها را به حالت سایه روشن درآورید و به‌جای محو کردن به آنها حجم دهید ‌‌.

۶-استفاده از پنکیک را محدود کنید!
استفاده از پنکک سبک می‌تواند آرایشتان را بسیار زیبا کند اما اگر درست استفاده نشود خطوط چهره را عمیق‌‌تر نشان می‌دهد‌‌. بعضی از پنکیکها حاوی ذرات براقی هستند که نور را بازتاب می‌کنند و برای کم کردن نقایص پوستی شما عالی هستند.اما به طور کل توصیه می‌کنیم تا جای ممکن از پنکیک و لورازم آرایش پودری استفاده نکنید‌‌. در صورتی که تمایل دارید از پنکیک استفاده کنید به ‌‌‌میزان کم روی چانه و بینی استفاده کنید‌‌. بجای محصولات پودری از رژگونه و سایه چشم کرمی استفاده کنید چون ظاهری طبیعیتر به صورتتان می‌‌دهند‌‌.

۷-نگاه‌ها را بر زیبایی‌تان متمرکز کنید
به کمک برخی تکنیک‌‌‌های آرایشی می‌توان توجه را از روی نقایص صورت و چین و چروک‌ها به سمت دیگری متمایل کرد‌‌. یک راه برای دست یافتن به این هدف توجه بیشتر به چشم‌هاست ! یک سایه مات مناسب با طیف رنگی خنثی انتخاب کنید. روی پلک‌هارا سایه روشن بزنید و آن را به سمت خط بالای ابرو ادامه دهید اینگونه رنگ واقعی چشمانتان نیز بهتر جلوه می‌کند‌‌. توصیه نمی‌کنیم آرایش غلیظ چشم کنید چون اینکار سن را به ‌‌‌میزان زیادی بالامی‌برد‌‌. از کشیدن خط چشم ضخیم روی پلک بالایی چشمتان خودداری کنید و اگر دوست دارید از خط چشم استفاده کنید حتما خط چشم نازک بکشید. همین موارد را برای پلک پایینی نیز رعایت کنید و خط چشم نازک بکشید وسعی کنید آرایشتان تا جای ممکن ساده باشد. اجازه دهید چشمهایتان بدرخشد نه چین و چروک‌‌‌های پنجه کلاغی گوشه چشمتان!

۸-رژ لب تیره نزنید
رژلبهای تیره توجه را به سمت خطهای اطراف دهان جلب می‌کنند! یک مدادلب با رنگ طبیعی و زیبا انتخاب کنید و دور لبانتان رابا آن خط بکشید‌‌. از مداد لبهای روغنی و آنهایی که ماندگاری بیشتری دارند استفاده کنید و مطمئن باشید رنگ خط لب با رنگ رژلبتان هماهنگ و در طبیعیترین وعالیترین حالت ممکن است‌‌.

 

منبع:

http://trend2wear.com/makeup-tips-tricks-apply-makeup-hide-wrinkles-fine-lines/

نوشته های مرتبط