"> توصیه های متخصصین برای مبارزه با شوره سر – روژینو

توصیه های متخصصین برای مبارزه با شوره سر

#

 

اگر شما جزو آن دسته از مردم هستید که از شوره سر رنج می‌برید حتما با علائمش آشنایی دارید: خارش کف سر، پوست سر خشک همراه با پوسته پوسته‌های سفید رنگی که بر روی لباس‌های تیره‌تان ظاهر‌ می‌شود… شوره سر به دنبال خشکی پوست، حساسیت به بعضی از محصولات مراقبت مو یا نوعی عفونت قارچی به وجود می‌آید.

برای درمان شوره سر تعداد زیادی شامپو در بازار موجود است. در عین حال‌ می‌توانید از راه‌حل‌های جالب و مقرون به صرفه که در خانه موجود است استفاده کنید! برخی درمان‌های خانگی مانند روغن نارگیل و آسپرین خورد شده‌ می‌توانند به از بین رفتن شوره سر کمک کند!

۱ -روغن نارگیل:

یکی از محبوب‌ترین درمان‌های طبیعی شوره سر که‌ می‌تواند سبب کاهش میزان قارچ‌های مولد شوره سر شود، روغن نارگیل است. برای استفاده کافی است با مقدار کمی روغن نارگیل کف سر را ماساژ داده و اجازه دهید حداقل ۱۵ دقیقه روی پوست کف سرتان باقی بماند. البته هرچه این زمان بیشتر باشد بهتر است. حتی بعضی از مردم برای یک شب حوله یا کلاه حمام می‌پوشند تا روغن کاملا جذب پوست شود !

یک هشدار جدی!! اگر از روغن نارگیل استفاده کردید برای اینکه به طور کامل از روی پوست و مو پاک شود چند بار باید حمام کنید و خوب موهایتان بشویید و آبکشی کنید.بهتر است از روغن نارگیل قبل از مهمانی استفاده نکنید!

٢-سرکه سیب :

PH  بالای سرکه سیب می‌تواند به مهار رشد قارچ‌هایی که عامل ایجاد پوسته‌های سفید‌ هستند کمک کند! برعکس روغن نارگیل، سرکه را نباید به طور مستقیم روی موها استفاده کرد، باید سرکه را رقیق کرد به گونه‌ای که نصف محلول از آب و نیمی دیگر سرکه باشد و سپس آن را بر روی کف سر استفاده کرده و اجازه داد موها خیس بخورد.

٣-آسپرین:

آسپرین حاوی سالیسیلیک اسید است که منجر به کاهش پوسته‌های شوره سر‌ می‌شود. برای استفاده، تعداد کمی آسپرین را خرد کرده و سپس با مقداری آب مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآید. سپس این خمیر را به سرتان بمالید.گزینه دیگر این است که آسپیرین خورد شده را به شامپوی مصرفی‌تان اضافه کنید تا خاصیت ضد شوره شامپوی‌تان را تقویت شود.

۴ -آلوئه ورا:

برعکس دیگر درمان‌های طبیعی، آلوئه‌ورا لزوما به رهایی از شر شوره سرکمکی نمی‌کند چون قارچی را که موجب شوره سر‌ می‌شود از بین نمی‌برد اما مزایای دیگری دارد؛ بعضی از مردم براثر خارش ناشی از شوره سر، پوست کف سرشان دچار التهاب می‌شود. آلوئه ورا خاصیت ضد التهابی دارد و به از بین بردن خارش کمک‌ می‌کند. دبرا جالیمن پزشک متخصص پوست ا ز نیویورک می‌گویند «مقدار کمی از آلئوورا برای تسکین خارش و احساس سرمای مطلوب در کف سر کافی است».

۵-روغن درخت چای :

روغن درخت چای یک داروی ضد التهاب عالی و طبیعی است. مونا گوهارا متخصص پوست از دانشگاه یاله پیشنهاد می‌دهد چند قطره روغن درخت چای را به شامپوی مصرفی‌تان اضافه کنید تا التهاب پوست سرتان درمان شود.

 

منبع:

http://www.health.com/beauty/home-remedies-dandruff

نوشته های مرتبط