"> رفع طبیعی لک‌های روی صورت با سیب‌زمینی – روژینو

رفع طبیعی لک‌های روی صورت با سیب‌زمینی

#

اگر دنبال راهی هستید تا لکه‌های قهوه‌‌ای‌رنگ روی صورتتان به شکلی کاملاً طبیعی محو شود و اگر دلتان‌‌ می‌خواهد پوستی نرم و شفاف داشته باشید، حتماً این مقاله را مطالعه کنید.

‌‌سیب‌زمینی گیاهی است که در آشپزی در سرتاسر جهان استفاده‌‌ می‌شود. خوشمزه است، به آسانی آماده خوردن‌‌ می‌شود، چربی کمی دارد، حاوی مقادیر زیادی ویتامین، املاح معدنی، نشاسته، فیبر و آب است.

سیب‌زمینی نه‎تنها یک ماده غذایی مفید است بلکه دارویی مؤثر برای پوست محسوب‌‌ می‌شود! در واقع مدت زیادی است که این ماده طبیعی در مراقبت از پوست و تهیه داروهای مربوط به آن، بکار‌‌ می‌رود. ‌‌سیب‌زمینی خاصیت ضدالتهابی دارد و حاوی آنزیم‌ها، اسیدهای آمینه و مواد غذایی مغذی و مفید برای پوست‌‌ است. قبل از شروع این مطلب یادآوری‌‌ می‌کنیم که برای تهیه داروهای طبیعی در درمان بیماری‌های پوستی، ‌‌سیب‌زمینی را باید بصورت خام، رنده شده و یا ریز خورد شده استفاده کنیم.

‌‌*استفاده از سیب‌زمینی در درمان لک صورت

یک عدد ‌‌سیب‌زمینی را بشویید، پوست بگیرید و رنده کنید. سپس آنرا بر روی سطح صورت خود بمالید. صورت را با حرکات دورانی شکل مالش دهید و اجازه دهید که ‌‌سیب‌زمینی رنده شده به مدت ده دقیقه بر روی پوست باقی بماند. پس از این مدت صورت را با آب ولرم شستشو دهید و بر روی آن کرم مرطوب کننده بمالید. این راهکار را مرتب انجام دهید تا جاییکه لکه‌های قهوه‌‌ای رنگ از پوست شما محو شوند. خاصیت لک‌بری ‌‌سیب‌زمینی به علت وجود کاتکول آمین‌ها در این گیاه است.

البته ‌‌سیب‌زمینی می‌تواند به اشکال دیگر نیز در سلامت پوست مفید باشد که در ادامه به آنها اشاره‌‌ می‌کنیم:

  1. شفاف سازی پوست:

اگر‌‌ می‌خواهید پوستی لطیف و شفاف داشته باشید از ماسک زیر استفاده کنید:

یک ‌‌سیب‌زمینی خام را رنده کنید و روی صورت بمالید و اجازه دهید ۳۰ دقیقه بماند. سپس با آب ولرم شستشو دهید. در آخر به صورت‌تان کرم مرطوب کننده بزنید. از این ماسک مرتب و تا رسیدن به نتیجه نهایی، استفاده کنید.

  1. رفع لکه‌های پیری

لکه‌هایی که در اثر بالا رفتن سن بر روی صورت ایجاد‌‌ می‌شوند، ظاهر خوبی ندارند. برای کاهش این لکه‌ها، صورت خود را روز و شب با آب ‌‌سیب‌زمینی تمیز کنید. این ماده طبیعی سبب شفافیت پوست‌‌ می‌شود و به مرور عیوب ظاهری پوست صورت را رفع‌‌ می‌کند.

  1. کاهش و پیشگیری از چین و چروک‌های پوستی:

‌‌سیب‌زمینی حاوی مقادیر بالایی فسفر، آنتی‌اکسیدان و گوگرد است. به همین دلیل یکی از بهترین مواد طبیعی در پیشگیری از پیری پوست و کاهش چروک‌های آن محسوب‌‌ می‌شود. پس به طور مداوم از آب ‌‌سیب‌زمینی استفاده کنید، آنرا بر پوست صورت خود بمالید تا پیدایش چروک‌های پوستی را به تأخیر بیاندازید و ظاهر پوست را بهبود بخشد.

  1. مقابله با اثرات آفتاب:

برای تسکین نواحی آفتاب سوخته صورت، از تکه‌های ‌‌سیب‌زمینی استفاده کنید. آنها را به دقت بر روی قسمت‌های آسیب‌دیده قرار دهید و برای چند دقیقه‌‌ای به همان شکل استراحت کنید. در واقع ‌‌سیب‌زمینی پوست‌های سوخته را به نوعی خنک‌‌ می‌کند و اثرات آفتاب سوختگی را تسکین‌‌ می‌دهد.‌‌

‌‌ *هرگز از سیب‌زمینی برای رفع تیرگی دور چشم استفاده نکنید. گرچه در تئوری گفته می‌شود سیب زمینی برای این کار مفید است اما به دلیل مزاج سرد و خشکی که سیب زمینی دارد می‌تواند تیرگی را در برخی افراد بدتر کند. قبل از آنکه هریک از این راهکارها را پیش بگیرید با متخصص طب سنتی مشورت کنید.

 

منبع:

http://votrebuzz.com/enlevez-les-taches-de-votre-visage-naturellement-et-rapidement/5/

 

 

نوشته های مرتبط