"> رنگ موی سیاه یا قهوه‌‌‌‌ای، کدامیک برای شما مناسب است؟ – روژینو

رنگ موی سیاه یا قهوه‌‌‌‌ای، کدامیک برای شما مناسب است؟

#

رنگ مو تأثیر چشمگیری در شادابی و زیبایی چهره دارد. می‌‌تواند شما را جوان‌‌‌‌‌تر یا پیر‌‌‌‌‌تر نشان دهد. بسیاری از ما نمی‌دانیم چه رنگی مناسب چهره ماست. ممکن است با دیدن مو‌‌‌های مشکی خانمی تصمیم بگیرید که موهایتان را به رنگ سیاه غلیظ درآورید. اما شتاب‌زده تصمیم نگیرید. اگر به رنگ‌‌‌های تیره علاقمندید، حتماً راهکارهایی که در‌‌‌‌اینجا به شما ارائه شده را مو به مو اجرا کنید تا درنهایت بتوانید میان رنگ سیاه کهربایی و خرمایی، گزینه‌‌‌‌ای‌‌‌ که برازنده شماست انتخاب کنید.

 

  • به رنگ چهره خود توجه کنید:

رنگ خرمایی یا قهوه‌‌‌‌ای سوخته، از آن دسته رنگ‌هایی ست که طیف وسیعی دارد و لازم است در انتخاب‌‌‌‌ این نوع رنگ قهوه‌‌‌‌ای بیش‌‌‌‌‌تر دقت کنید تا درنهایت چهره‌‌‌‌ای دلنشین داشته باشید و مهم‌‌‌‌‌تر از همه ‌‌‌‌اینکه خطوط چهره‌تان درهم، خشن و اخمو نشود.

اگر رنگ چهره شما سبزه و تیره است، بهتراست که از سری رنگ‌‌‌های گرم استفاده کنید. رنگ مسی تیره می‌‌تواند گزینه مناسبی باشد چون با ظرافت خاصی با حالت آفتاب سوختگی چهره شما همخوانی دارد.

اگر پوست چهره‌تان روشن است، ترجیحاً از رنگ‌‌‌های سرد استفاده کنید. رنگ مشکی متالیک انتخاب خوبی است.‌‌‌‌این رنگ، گرچه با چهره‌‌‌‌‌های رنگ پریده و اصطلاحاً بی‌رنگ و رو کاملاً مغایرت دارد، اما ظرافت و شیرینی ‌‌‌‌این نوع چهره‌ها را کاملاً حفظ می‌‌کند.

  • رنگ چشم مهم است:

رنگ مشکی به عنبیه چشم شما حالت اقتدار می‌‌‌دهد. اگر چشمانی آبی یا سبز دارید و دلتان می‌‌خواهد که درخششی خاص به چشمانتان بدهید، دل به دریا بزنید و از رنگ مشکی متوسط استفاده کنید.

اگر چشمانی خرمایی یا فندقی دارید و دلتان می‌‌خواهد که زیبایی چشمانتان دوبرابر شود، حتماً از طیف رنگ‌هایی استفاده کنید که به رنگ عنبیه چشمانتان نزدیک باشد.

در نهایت، اگر چشمانتان مشکی است، قهوه‌‌‌‌ای تند مثلاً قهوه‌‌‌‌ای کبود (قهوه‌‌‌‌ای مایل به آبی)، گزینه‌‌‌‌ ایده آلی برای شما خواهد بود.

  • به رنگ موی اصلی خود نگاه کنید:

انتخاب طیف رنگ با رنگ طبیعی موها ارتباط مستقیم دارد. بهترین پیشنهاد ‌‌‌‌این است که رنگ انتخابی شما به رنگ طبیعی موهایتان نزدیک و با آن همخوانی داشته باشد. با ‌‌‌‌این کار دیگر با مشکل رشد ریشه‌ها و رنگ کردن مدام آنها مواجه نخواهید شد و در نتیجه رشد ریشه‌ها دیگر منظره نامطلوبی ندارد، بلکه حتی ریشه و ساقه با هم یک هارمونی کاملاً زیبا و مطلوب خواهند داشت.

اگر رنگ اصلی مو‌‌‌های شما خرمایی است، می‌‌توانید از رنگ‌‌‌های طیف بنفش استفاده کنید، مثل قهوه‌‌‌‌ای زرشکی، شرابی یا آکاژو که به نوعی قهوه‌‌‌‌ای مایل به قرمز هستند. در هر صورت انتخاب رنگ‌‌‌های‌‌‌‌ این طیف کاملاً سلیقه‌‌‌‌ایست و به خودتان بستگی دارد.

اگر موهایتان بطور طبیعی بلوطی رنگ است، از رنگ‌‌‌های گرمی چون مسی استفاده کنید.

اگر موهایتان بلوند و روشن است و دلتان می‌‌خواهد که آنها را به رنگ خرمایی درآورید، از یک خرمایی خنثی استفاده کنید. رنگ خرمایی طبیعی، گزینه مناسبی خواهد بود.

اگر مو‌‌‌های شما بطور طبیعی خرمایی رنگ است و رنگ انتخابی شما تلفیقی از رنگ‌‌‌های مختلف، دقت داشته باشید که ‌‌‌‌این رنگ تلفیقی یا فانتزی بعد از ۶ ماه محو شود.

اگر رنگی دائمی و تیره می‌‌پسندید، بهتراست که در وهله اول از نوعی رنگ خرمایی استفاده کنید که بیش از حد تیره نباشد چون بعداً اگر بخواهد ‌‌‌‌این رنگ را چند درجه روشن کنید، عملاً با مشکل مواجه خواهید شد. اگر یک رنگ تیره، مثل قهوه‌‌‌‌ای کبود مد نظر شماست، ترجیحاً درجه به درجه موها را تیره کنید و یک‌دفعه یک رنگ تیره روی موهایتان نگذارید.

در تمام موارد و تحت هر شرایطی، رنگ انتخابی شما همیشه باید روشن‌‌‌‌‌تر از رنگ مورد نظرتان باشد چون در پایان رنگ‌آمیزی و بعد از شستن موها، متوجه خواهید شد که‌‌‌‌این رنگ خود به خود تیره‌‌‌‌‌‌تر از آن رنگی‌‌‌ شده است که روی کاتالوگ دیده بودید.

  • نحوه مراقبت از موهایی رنگ شده تیره

برای حفظ براقیت رنگ خرمایی، از آن دسته محصولات آرایشی و بهداشتی موجود در بازار که خاصیت تغذیه کنندگی و ترمیم کنندگی ساقه و مو را دارا هستند، استفاده کنید. ‌‌‌‌این محصولات باعث تداوم و ماندگاری رنگ مو می‌‌شوند. از میان آنها می‌‌توان به نرم کننده روغن آرگان اشاره کرد که با مارک‌‌‌های مختلف در بازار موجود است. نحوه استفاده از‌‌‌‌این نرم‌کننده به‌‌‌‌این شکل است که باید آنرا بعد از شامپو زدن روی مو‌‌‌های مرطوب مالید و شستشو داد. دقت داشته باشید که راز ماندگاری رنگ خرمایی، رعایت همین نکته است. برای ‌‌‌‌این منظور، شما می‌‌توانید هفته‌‌‌‌ای یکبار از ماسک مو نیز استفاده کنید. اگر وقت کافی ندارید، می‌‌توانید ۳۰ دقیقه قبل از شامپوزدن موها،‌‌‌‌این ماسک را روی مو‌‌‌های خشک‌تان بمالید و بعد روی سرتان حوله‌‌‌‌ای بیندازید. ‌‌‌‌این تجویز برای مو‌‌‌های سالم و آسیب دیده یکسان است.‌‌‌‌‌‌

 

منبع:

http://www.femmeactuelle.fr/beaute/coiffure/astuces-cheveux/coloration-brune-cheveux-36539

نوشته های مرتبط