"> شیوه صحیح آرایش چشم‌ها – روژینو

شیوه صحیح آرایش چشم‌ها

#

آرایش چشم کار ساده‌ای است به شرطی که روش صحیح انجام آن را بدانید و به اندازه کافی تمرین کنید تا مهارت لازم را به دست آورید. در این مقاله سعی کردیم نحوه آرایش چشم را مرحله به مرحله همراه با عکس به شما آموزش دهیم:

  1. سایه چشم :

– برای روشن کردن پلک­ها، سایه چشم روشنی را به کمک قلموی سایه­زنی بر روی سطح پلک­هایتان بمالید. برای درخشان شدن گوشه داخلی حلقه چشم، سایه بیشتری در این ناحیه مصرف کنید.

– برای بهترشدن آرایش چشم­ها، به کمک سایه تیره نوعی کنتراست ایجاد کنید. برای این منظور با حرکت رفت و برگشتی قلم­مو، قسمت فرو رفته حلقه چشم را بپوشانید.

– سایه را در گوشه خارجی چشم پخش کنید. رنگ سایه را به کمک تماس مختصر قلمو با پلک، ثابت کنید و به این ترتیب مرز میان بخش خارجی و داخلی پلک را محو کنید.­­

– برای ایجاد هارمونی میان رنگ سایه­ها و برای اینکه تغییر رنگ آنها بر روی پلک­ها یکنواخت و هماهنگ جلوه کند، مرز میان روشن و تیره را با سایه متوسط بپوشانید. برای این منظور از یک قلموی پهن استفاده کنید و با آن ضربات آهسته­ای به این قسمت وارد کنید. سپس با انگشت‌تان مرز میان سایه­ها را محو کنید.

– برای اینکه چشمانی درخشان و براق داشته باشید، بخش خارجی پلک بالا و نیز بخش فوقانی چشم را با سایه پودری صدفی­رنگ بپوشانید. برای این منظور از قلمویی کاملاً صاف و نرم استفاده کنید بطوریکه احتمال بریدگی وجود نداشته باشد.

برای آرایش مژه­های زیرین، سایه تیره را به کمک قلموی سرکج در قسمت زیرین مژه‌های این قسمت پخش و با ضربات پی­در­پی، سایه را کاملاً در این قسمت محو کنید.­

  1. خط­چشم:

بعد از زیرسازی پلک­ها با کرم پودر و سایه، نوبت به خط­چشم می­رسد. برای این منظور پلک بالا را به آرامی باز­کنید و به کمک قلم خط­چشم، خطی در امتداد رویش مژه­های بالا ترسیم کنید.

اگر خط­چشمی متمایز، پیچیده و کاملاً اغراق شده را می­پسندید، باید خط­چشم را در گوشه­های چشم و به سمت شقیقه­ها امتداد دهید و انتهای آنرا ضخیم‌تر ترسیم کنید. حتی لازم است که در قسمت زیرین پلک پایین نیز خط­چشمی رسم کنید که تا گوشه خارجی چشم ادامه داشته باشد.

  1. ریمل

برای اینکه چشمانی شاداب و سرزنده داشته باشید، از ریمل استفاده کنید.

–  برای اینکه از ریمل به بهترین شکل ممکن استفاده کنید، ابتدا باید برس ریمل را، که خاصیت ارتجاعی بالایی دارد، کاملاً در جهت رویش مژه­ها حرکت دهیدتا  مژه­ها پرزدار و برجسته شوند.

– برای جدا کردن مژه­ها از هم، برس را از ابتدای مژه­های فوقانی به سمت نوک مژه­ها حرکت دهید. البته با یک حرکت آهسته و دورانی. این حرکت در آن واحد هم مژه­ها را می­پوشاند و هم آنها را از هم جدامی­کند. شما می­توانید پس از چند لحظه دوباره این حرکت را تکرار کنید.

– اگر می­خواهید ریمل بر روی چشمانتان پررنگ­تر و برجسته­تر جلوه کند، برس را در ابتدای مژه­ها قرار دهید و با یک حرکت زیگزاگی آرام، به نوک مژه­ها برسانید. با یک حرکت آرام چپ و راستی، مژه­ها کاملاً یکدست و جدا از هم ریمل می­خورند. چند دقیقه صبر کنید و این حرکت را دوباره تکرار کنید تا مژه­ها پرپشت­تر به نظر برسند.

– برای مژه­های پلک زیرین، برس ریمل را بصورت عمودی در قسمت تحتانی چشم قرار دهید و آنر از بالا به پایین، روی مژه­های این قسمت بکشید. با این کار مژه­های زیرین طبیعی­تر و بیشتر به نظر خواهند رسید.

-برای برداشتن ریمل اضافی از سطح مژه­ها، می­توانید از برس ابرو­های دوسَری که در بازار موجود است، کمک بگیرید. برس را با دقت میان مژه­ها قرار دهید. این حرکت، در جداسازی مژه­ها از هم بسیار مؤثر خواهد بود.

نوشته های مرتبط