"> مراقب زیبایی اندام‌هایی باشید که سن‌تان را لو می‌دهند – روژینو

مراقب زیبایی اندام‌هایی باشید که سن‌تان را لو می‌دهند

#

حفظ زیبایی و جوانی طرفداران این شاخه از علم پزشکی را بر آن می­دارد که به تزریقات صورت (بوتاکس) و لیفتینگ (کشیدن پوست صورت) روی بیاورند. اما در کنار صورت دست­ها، ناحیه گردن تا روی سینه و نیز بازوها، بیشتر از هر قسمت دیگری در بدن، سن واقعی هر فردی را لو می‌دهد. برای حفظ هماهنگی و جوانی میان صورت و مابقی قسمت­های بدن، تکنیک­هایی وجود دارد که آنها را به شما معرفی می‌کنیم:

دست­ها:

به مرور زمان و با افزایش سن پوست دست­ها نازک و آسیب­پذیر می­شود و رگ­های خونی این قسمت بیرون می‌زند و برجسته می‌شود. بعد از پنجاه سالگی نیز یک سری تغییرات رنگ­دانه­ای در سطح پوست اتفاق می­افتد و لکه­های کوچک قهوه­ای رنگی که کاملاً مسطح و فاقد برجستگی هستند، روی پوست این ناحیه از بدن ظاهر می­شود.

متخصصان پوست برای رفع این لکه­ها از لیزر و برای برجسته کردن دست­ها از تزریق اسید هیالورونیک استفاده می­کنند که اصطلاحاً باعث پُر شدن نواحی استخوانی می­شود. این درمان معمولاً تا دو سال ضمانت دارد. اگر در جستجوی معالجه­ای ماندگارتر هستید، می­توانید از لیپوفیلینگ استفاده­کنید. لیپوفیلینگ همان تزریق چربی است. به این شکل که قسمتی از چربی ران یا پهلو برداشته و به پشت دست­ها تزریق می‌شود.

بازوها:

با گذشت زمان، با چاق و لاغر شدن‌های پیاپی، بازوها سفتی خود را از دست می‌دهند و شل می‌افتند. اگر افتادگی زیاد نباشد امکان عمل لیپولیز لیزر وجود دارد. این عمل با بیهوشی عمومی انجام می‌شود و به جمع شدن بافت بازو کمک می‌کند.

اگر بازوها در گذر زمان بیش از اندازه شل و افتاده شده­باشند، باید به کمک عمل لیپوساکشن، توده­های چربی را کاهش داد و با عمل لیفتینگ، در پوست میانی کشش ایجاد کرد. این دو عمل تحت بیهوشی عمومی انجام می­گیرند. نتیجه­ای که از ترکیب این دو عمل بدست می­آید، معمولاً تا ده سال ضمانت دارد.

دکلته:

این ناحیه، یک از حساس­ترین نواحی بدن به شمار می­رود و به مرور زمان آسیب­پذیرتر می­شود. پوست این ناحیه از بدن بسیار لطیف است و از آنجا که میزان سبوم یا همان چربی طبیعی پوست در این ناحیه کم است، در معرض آفتاب و در برابر عوارض پیری، بسیار آسیب‌پذیر است. اپیدرم یا پوست خارجی این قسمت از بدن، در رویارویی با عوامل مذکور خشک می­شود بطوریکه ممکن است چین و چروک­هایی پیش از موعد در سطح آن ایجاد شود و ظاهر این ناحیه را دستخوش تغییرات اساسی کند. همه متخصصان زیبایی معتقدند برای کاهش عوارضی که با گذر زمان در پوست دکلته آشکار می­شود، مزوتراپی بسیار مؤثر است.

مزوتراپی تکنیکی برای وارد کردن مستقیم مواد احیاءکننده به سطح داخلی پوست است. این عمل به کمک تزریقات سطحی و در دوزهای کم صورت می­گیرد. برای پیشگیری و نیز مداوای ضایعاتی که در اثر پیری بر پوست این ناحیه از بدن ظاهر می‌شود معمولاً از ترکیب دو ماده استفاده می­شود: اسید هیالورونیک و یک ترکیب ویتامینه که به کمک این دو، کشت و رشد سلولی ادامه می­یابد. این تکنیک، پوست ناحیه گردن تا روی سینه را منسجم و منعطف می کند. معمولاً ماده تزریق شده بعد از ۶ تا ۱۲ ماه تأثیر می­کند، البته لازم به یادآوری است که زمان این تأثیر با شکل زندگی فرد رابطه مستقیم دارد.

 

 

منبع:

http://www.topsante.com/beaute-et-soins/soins-anti-age/medecine-esthetique/medecine-esthetique-attention-aux-zones-qui-trahissent-l-age-248127

نوشته های مرتبط