"> نکات مهم و کلیدی در آرایش پلک‌های افتاده – روژینو

نکات مهم و کلیدی در آرایش پلک‌های افتاده

#

برخی از خانم‌ها‌ به طور طبیعی و ارثی پلک افتاده دارند. برای این خانم‌ها‌ نکات آرایش چشم و صورت کمی متفاوت است که با دانستن و اجرای آن‌ها‌ می‌توانند چشمانی درشت‌‌تر و زیباتر داشته باشند. برخی از این نکات را با شما مرور می‌کنیم:

  1. سایه چشم براق بزنید

از وسط پلک‌ها‌ یک سایه براق بزنید و تا زیر ابرو‌ها‌ ادامه دهید. با این کار، چشمانتان برجسته‌‌تر و جذابتر به نظر خواهد رسید.‌ از پولک زدن به پلک‌‌ها‌ جداً خودداری کنید چون با این‌ کار، افتادگی پلک‌ها‌ را نمایان‌تر می‌کنید. سایه باید کاملاً به سمت بالا باشد تا افتادگی به چشم نیاید و سایه بالای چشم هم باید تیره انتخاب شود. بطورکلی، هنگام زدن سایه چشم توجه داشته باشید سایه تیره، چشم را کوچک‌تر و سایه روشن، چشم را درشت‌تر نشان می‌دهد.‌ رنگ روشن سایه را روی کل پلک بکشید. رنگ متوسط را روی پایین پلک بکشید. رنگ تیره را روی گوشه خارجی بکشید تا به نگاه‌تان عمق بدهید.‌ توجه داشته باشید سایه چشمتان را هنگام آرایش، خوب روی هم پخش کنید تا سایه‌تان سه رنگ دیده نشود.

  1. گودی چشم‌ها‌ را برجسته سازی کنید.

در گودی چشم‌ها، یک سایه مات ، به رنگ خاکستری مایل به قهوه‌ای بمالید تا این قسمت برجسته‌‌تر نشان داده شود.

برای این منظور، با یک قلموی نرم کارکنید. در حین کار، قلم باید بصورت حرکات دورانی با پوست پلک تماس پیدا کند تا سایه کاملاً جذب شود و نمای شکیل‌تری داشته باشد.

  1. زیرسازی چشم را فراموش نکنید

زیرسازی چشم‌ها، پلک‌ها‌ را یکدست، صاف و درخشان‌ می‌کند. برای این منظور از ترکیبی استفاده کنید که حاوی ذرات براق و منعکس کننده نور باشد چون با این انتخاب، چشمان شما بازتر و درشت‌‌تر به نظر خواهد رسید.

  1. محل رژگونه را تغییر دهید

رژگونه را تا گودی چشم‌ها‌ ادامه دهید، سپس به آرامی روی پلک بالا بیایید. با این کار، نگاهی سرزنده و چشمانی باطراوت خواهید داشت و مهم‌تر از همه اینکه خطوط چهره شما نمای زیبایی پیدا خواهد کرد. برای این منظور از رژگونه مایل به صورتی یا مرجانی (قرمز یا صورتی مایل به نارنجی) استفاده کنید چون حالت طبیعی‌تری به چهره شما خواهد داد.

  1. ابروها را برجسته کنید

اگر ابرو‌های شما کم پشت هستند، آن‌ها‌ را به کمک مداد یا سایه ابرو پر پشت‌‌تر کنید. سپس مو‌های ابرو را به سمت بالا برس بزنید تا سایه یا مداد کاملاً پخش و چهره شما هم بازتر شود.

برای آنکه پلک‌‌ها‌ بالاتر دیده شود و افتادگی آن کمتر به چشم بیاید باید در اولین مرحله به خوبی کمان ابروی خود را برداشته یا با مداد طراحی کنید، به طوری که هنگامی که مستقیم به جلو نگاه‌‌ می‌‌کنید قله کمان ابرو در بالای گوشه بیرونی عنبیه قرار گرفته باشد.

  1. از کشیدن خط چشم خودداری کنید.

وقتی پلک‌ها‌ اصطلاحاً حالتی افتاده دارند، با کشیدن خط چشم فقط چشم‌ها‌ کوچکتر از معمول به نظر خواهند رسید و پلک بالا نیز عملاً محو می‌شود.

اگر خط چشم دوست دارید و دلتان‌ می‌خواهد نمای زیبایی به چشمانتان بدهید،‌ می‌توانید با یک خط چشم مات یا بلوطی رنگ، خط ظریفی هم سطح مژه‌‌های پلک بالا بکشید.

افتادگی پلک معمولا باعث پخش شدن مایع خط چشم شده و آرایش را خراب می‌کند و به همین خاطر بهتر است خط چشم را حذف کرده و یا آن را نازک بکشید یا از خط چشم‌هایی که کمتر پخش‌ می‌شوند استفاده کنید.

حتی می‌توانید خطی در‌ قسمت داخلی مژه پایین با مداد قهوه‌ای بکشید تا بدون آنکه توجه به سمت افتادگی پلک نمایان شود، خطوط چشم مشخص شود.

  1. مژه ‌ها‌ را فر کنید.

به کمک فرمژه و در سه مرحله، به آرامی مژه‌‌ها‌ را فر بدهید. با این کار چشمان‌تان برجسته‌‌تر می‌شود. در ادامه از ریمل استفاه کنید، حرکت ریمل باید به شکلی باشد که انگار مژه‌‌ها‌ را به سمت نوک ابرو‌ها‌ می‌کشید.

اگر زیر چشمانتان مشکلی از قبیل پف، لکه یا… دارید، توجه داشته باشید زدن ریمل به مژه‌های زیرین توصیه نمی‌شود، چون این کار پف یا لکه‌‌ها‌ را برجسته‌‌تر نشان می‌دهد.

  1. آرایش تیره نکنید

آرایش‌های دودی و تیره، چشم‌ها‌ را بسته و نگاه را خشک و خشن نشان‌ می‌دهند. ترجیحاً از طیف رنگی متوسط یا روشن استفاده کنید. حتی‌ می‌توانید فقط در گوشه چشم‌ها، سایه‌‌های رنگی بزنید و با این کار چشمانی برجسته و زیبا داشته باشید.‌ ‌

توجه داشته باشید افرادی که پلک آن‌ها‌ دچار کمی افتادگی شده، بهتر است قسمت بیرونی چشم‌‌ها‌ را آرایش کنند.

 

 

منبع:

http://www.femmeactuelle.fr/beaute/maquillage/maquillage-des-yeux/astuces-make-up-paupiere-tombante-36896

 

 

 

 

نوشته های مرتبط