"> هفت تکنیک کاربردی برای خشک ‌کردن موهای فر – روژینو

هفت تکنیک کاربردی برای خشک ‌کردن موهای فر

#

موهای فر و مجعد به نسبت دیگر انواع مو به دقت بیشتری در‌شستشو و‌خشک کردن نیاز‌دارد. موهای فر اگر به درستی شسته و‌خشک نشوند زبر،خشک و وز می‌شوند. در این مقاله به متد مختلف خشک کردن موهای فر و اصول مربوط به آن اشاره میکنیم:

 

  • جریان هوا

بهترین و سالم‌ترین شیوه خشک‌کردن مو قراردادن آن درمعرض جریان هواست.برای آنکه به کمک این متد موهای فرتان زیبایی خود را حفظ کند اصول زیر را رعایت کنید:

– بعداز حمام حتما با یک حوله آب اضافی و رطوبت موهای خودرا بگیرید.

–  بعداز خشک کردن مو از سرم یا‌ کرم‌مو استفاده کنید.سرم را از ریشه تا نوک مو به تمام ساقه‌مو بکشید.

– تا زمانی که موهای خیستان در معرض هوا ست به هیج عنوان با دست با آنها بازی نکنید. اینکار باعث به هم ریختن فر طبیعی مو و وز و شکستگی مو می شود.اگر به هر دلیلی موها وز شد میتوانید از محصولات مراقبت از مو کمک بگیرید تا فر موها را مرتب کنید.

٢- سر پخش کننده سشوار

اگر فرصت کافی ندارید تا اجازه دهید موها طبیعی در جریان هوا خشک شود از سر پخش‌کننده سشوار که مخصوص موهای فر است استفاده کنید.

-ابتدا با حوله رطوبت مو را بگیرید.بعد سشوار را از فاصله ۲۰ سانتی‌متری به سمت موها بگیرید تا کمی خشک شود.

-زمانی که موهای شما تا حدی با سشوار خشک شد سر خود را پایین بگیرید تا مو آویزان شود و با استفاده از سر پخش کننده سشوار موها را به خوبی خشک‌ کنید.

– توجه داشته باشید برای آسیب نرسیدن به موها از حرارت پایین دستگاه استفاده کنید.

 

٣- سشوار کلاهی

سشوار کلاهی وسیله دیگری است که هم مفید است هم زمان خشک کردن موهای شما را به حداقل می‌رساند.

 

۴- حوله

یکی دیگراز روشهای موثر برای خشک کردن موهای فر پیچاندن یک حوله به دور موهاست .این کار کمک می‌کند موها زودتر خشک شوند و درعین حال از وزشدن آن پیشگیری می‌کند. حوله را کامل دور سر خود بپیچید و از پایین گره بزنید تا کامل رطوبت تمام مو گرفته شود.

 

۵- کلیپس

اگر موهای شما از ریشه فر یا مجعد است و می‌خواهید ریشه موهایتان صاف باشد،کلیپس یک راهکار عالی است. قبل از خشک شدن کامل موهایتان در نزدیکی ریشه،با فواصل کوتاه ازهم آنها را کلیپس بزنید تا پس از خشک شدن موها مجعد نشود و صاف بماند.

 

۶- بیگودی برای فرم دهی

شما می توانید قبل ازاینکه موهایتان کاملا خشک شود به کمک بیگودی یا سایر وسایل فرم‌دهی مو آنهارا آرایش کنید. بعد از خشک شدن،فرم موهاتان به آن حالت درخواهد آمد.

 

٧-  کولر ماشین

اگر شما ضیق‌وقت دارید و فرصت کافی برای خشک کردن موهایتان ندارید از کولر اتومبیل برای خشک کردن موهایتان کمک بگیرید.

 

با توجه به شرایط و موقعیتی که دارید با ترکیب انواع راه حل‌های بالا می‌توانید بهترین انتخاب‌ها را برای خشک کردن موهای فر خود داشته باشید.

 

منبع:

http://www.naturallycurly.com/curlreading/wavy-hair-type-2/4-b%E2%80%8Fhtest-ways-to-dry-curly-hair/

نوشته های مرتبط