"> هفت راهکار طبیعی برای از بین بردن جوش‌های سر سیاه – روژینو

هفت راهکار طبیعی برای از بین بردن جوش‌های سر سیاه

#

 

غدد و روزنه‌های پوست، محلی برای خروج سموم و چربی‌های طبیعی از زیر پوست هستند. اگر این سوراخ‌های ریز، به طور کامل و به درستی تمیز نشوند، چربی طبیعی بدن و همینطور سلول‌های مرده پوست درون آنها انباشته می‌شوند. به مرور زمان چربی داخل این سوراخ‌های مسدود شده، اکسید شده و سیاه رنگ می‌شود و آن چیزی را به وجود می‌آورد که به آن جوش سر سیاه می‌گوییم.

برای خلاص شدن از این نقطه‌های سیاه رنگ راه‌های مختلفی وجود دارد. متخصصان پوست معمولا لایه‌برداری با پلینگ‌های شیمیایی و فیزیکی یا همان میکرودرم ابریژن را توصیه می‌کنند. اما بهترین راه‌حل این است که به درمان‌های طبیعی روی بیاورید. این درمان‌ها شاید نیاز به تکرار داشته باشند اما کم‌هزینه و بدون عارضه هستند.

در ادامه هفت راهکار را به شما معرفی می‌کنیم:

  1. جوش شیرین:

دو قاشق چایخوری جوش‌شیرین را با مقداری آب حل کنید، بطوریکه در نهایت یک بافت خمیری شکل ایجاد شود. این خمیر را روی ناحیه مورد نظر بمالید و اجازه دهید چند دقیقه‌ای بماند؛ در نهایت با آب ولرم محل را شستشو دهید. این عمل را یک یا دو بار در هفته انجام دهید.

  1. دارچین:

یک قاشق چایخوری پودر دارچین را با مقداری آب لیمو و نوک قاشق زردچوبه مخلوط کنید. مخلوط بدست آمده را کاملاً روی صورت خود بمالید و پس از ده تا پانزده دقیقه، صورت‌تان را بشویید.

  1. بلغور جوی دو سر:

بلغور جو دو سر، علاوه بر اینکه یک صبحانه بسیار مقوی و عالی به شمار می‌رود، یکی از بهترین محافظان پوست صورت نیز هست. یک قاشق چایخوری عسل و آب چهار عدد گوجه فرنگی را با مقداری آرد بلغور جوی دو سر مخلوط کنید تا ماده‌ خمیری شکل بدست آید. این خمیر را بر روی پوست خود بمالید و پس از ده دقیقه شستشو دهید.

  1. آب لیمو:

چند قطره عسل و مقدار کمی شکر را بر روی یک قاچ لیمو ترش بریزید، سپس لیمو را بر روی پوست خود بخصوص در نواحی که نقطه‌های سیاه رنگ تجمع کرده‌اند بمالید. صورت را پس از ده دقیقه شستشو دهید. این کار را یک یا دو بار در هفته تکرار کنید.

  1. چای سبز:

یک قاشق چایخوری از برگ‌های چای سبز را با مقداری آب مخلوط کنید تا خمیری بدست آید. این خمیر را به مدت دو تا سه دقیقه روی قسمت‌های مورد نظر صورت ماساژ دهید و سپس با آب ولرم بشویید.

  1. عسل:

مقداری عسل طبیعی را بر روی پوست صورت خود بمالید و اجازه دهید ده دقیقه به همان صورت بماند. در نهایت بعد از این مدت، صورت را با آب ولرم شستشو دهید.

  1. آرد ذرت:

یک قاشق غذاخوری آرد ذرت را با یکی از مواد پاک کننده‌ای که روزانه برای تمیز کردن صورت‌تان بکار می‌برید مثل شامپو بچه، مخلوط کنید. ابتدا با استفاده از بخور آب گرم، منافذ پوست صورت را کاملاً باز کنید. بعد خمیر آرد ذرت را به آرامی و با حرکات دورانی شکل روی تمام سطح پوست صورت و بویژه سر بینی یا جاهایی که تجمع جوش‌های سر سیاه بیشتر است بمالید.

برای اینکه بهترین نتیجه را از این راهکارها بگیرید، باید آن را مرتب، با دقت و در یک دوره بلند مدت انجام دهید.

 

منبع:

http://votrebuzz.com/se-debarrasser-des-points-noirs-en-15-minutes-avec-ces-7-remed-2/3/

 

 

نوشته های مرتبط