"> هنگام برخاستن از خواب هم زیبا باشید | روژینو

هنگام برخاستن از خواب هم زیبا باشید

#

با این ۹ راهکار ساده حتی هنگام برخاستن از خواب هم زیبا باشید

خواب فرصت خوبی برای نوسازی پوست است به شرطی که زمینه این روند را فراهم کنید. ۹ تکنیک زیر را به کار گیرید تا هر روز بعد از بیدار شدن وقتی به آینه نگاه می‌کنید با دیدن پوست زیبای خود، به خود ببالید.
۱٫ سعی کنید به میزان کافی و سر ساعت مشخصی بخوابید. بدن انسان به ۸ ساعت خواب در طول شب نیاز دارد. اثرات کم‌خوابی روز بعد کاملا بر روی پوست مشخص است و سبب کدر و چروکیدگی پوست می‌شود.
۲٫ تحت هر شرایطی پاکسازی آرایش خود را فراموش نکنید! خستگی یا تنبلی نباید مانع انجام این کار شود. با آرایش یا بی¬آرایش، هر شب با دقت چشم¬ها و پوست صورتتان را با شیرپاک¬کن یا یک لوسیون، تمیز کنید.
۳٫ فرقی نمی‌کند پوست چربی دارید یا خشک! برای تغذیه بهتر آن در طول شب پیش از خواب یک نوع روغن گیاهی روی آن بمالید. اگر از روغن‌های گیاهی خوش‌تان نمی‌آید، کرمی را انتخاب کنید که با نوع پوست‌تان هماهنگی داشته باشد. کرم مرطوب‌کننده برای پوست¬های چرب و کرم‌های چرب کننده برای پوست¬های خشک مناسب‌تر است.
۴٫ موقع خواب موهایتان را به شکل مناسبی جمع-کنید چون فیبر مو در تماس با الیاف بالش خشک -می¬شود. می‌توانید موهایتان را ببافید یا بصورت مارپیچ روی هم بیاورید. اگر تمایلی به جمع¬کردن موها ندارید، سرتان را روی بالشی از جنس ابریشم، کتان ابریشم یا ساتن بگذارید چراکه موها در اثر اصطکاک با پارچه¬های سُر و لغزان کم¬تر آسیب می-بیند.
۵٫ قبل از خواب لب‌ها را با روغن¬های گیاهی یا کرم مخصوص لب چرب¬ کنید. این کار ضمن تقویت پوست لب، از خشک ¬شدن آن جلوگیری می¬کند.
۶٫ سلامت و تمیزی دندان‌ها نیز در زیبایی شما موثر است. برای داشتن دندان¬هایی تمیز و سفید می¬توانید پودر بی¬کربنات¬سدیم (جوش¬شیرین) را روی مسواک خود بپاشید. اگر می¬خواهید نفس خوش-بویی داشته باشید شب¬ها پیش از خواب یک قطره روغن نعنا را روی دندان¬های خود بچکانید؛ با این کار زبان شما تمیز و تازه می¬شود.
۷٫ هر روز صبح ناشتا یک لیوان بزرگ آب، آبلیمو و عسل میل کنید. این کار نوعی سم‌زدایی از بدن است و به شفافیت پوست کمک زیادی می¬کند. شما می¬توانید از آب میوه¬های تازه و یا اسموتی¬ها نیز کمک بگیرید.
۸٫ یک بار در هفته پوستتان را پاک¬سازی کنید و از ماسکی که با نوع پوستتان سازگاری دارد، استفاده کنید. پوست، انواع مختلفی دارد: پوست چرب، خشک، آسیب¬دیده و… در این میان فقط یک نکته را فراموش نکنید و آن اینکه مراقبت از پوست در درازمدت نتیجه خواهد داد.
۹٫ از بروز چین و چروک پیشگیری کنید. می‌توانید از کرم شب و کرم دور چشم کمک بگیرید و از احساس کردید چین و چروک در حال شکل‌گیری است با مشورت پزشک کرم ضد چروک بزنید.

 

منبع:

http://diaporamas.doctissimo.fr/beaute/rester-belle-au-reveil/se-demaquiller.html

نوشته های مرتبط