"> پنج راه آسان برای زیباتر بودن – روژینو

پنج راه آسان برای زیباتر بودن

#

در اینکه استفاده از محصولات زیبایی و آرایشی ظاهر شما را زیبا و جذاب می‌کند شکی نیست اما آنچه امروز متخصصان یک‌زبان آن را قبول کرده‌اند اینکه زیبایی باید درونی باشد. اگر شما احساس خوبی داشته و شاد باشید این موضوع روی پوست، مو و چشم‌هایتان نیز تأثیر مثبت دارد.

تابحال دقت کرده‌اید وقتی رژیم می‌گیرید افسرده می‌شوید، عصبی هستید و موهایتان چطور نازک و خشک می‌شود؟! وقتی استرس دارید یا به اندازه کافی نمی‌خوابید پوستتان زرد می‌شود و چین‌های صورت به خصوص خط لبخندتان عمیق‌تر به نظر می‌رسد! هنگامی که بطور مفرط از نوشیدنی‌های الکلی یا قهوه استفاده می‌کنید چشم‌هایتان خمار به نظر می‌رسد و دستگاه گوارش‌تان دچار مشکل می‌شود!

این مثال‌ها ثابت می‌کند مسایل درونی بدن بر ظاهر تاثیرگذار است. این روزها شرکت‌های بزرگ تولید کننده محصولات زیبایی عبارت “زیبایی از درون است”را سرلوحه کار خود قرار داده‌اند. برخی شرکت‌ها مکمل‌های آنتی‌اکسیدان را به محصولات موضعی خود اضافه کرده‌اند تا کیفیت آنها را به حداکثر برسانند یا از مکمل‌های ضد چین و چروک استفاده می‌کنند.

پیشنهاد می‌کنیم در کنار استفاده از این نوع محصولات شما نیز از درون زیبایی خود را تقویت کنید. به این توصیه‌ها توجه داشته باشید و به آنها عمل کنید:

 

۱ -پوستتان را تغذیه کنید!

در رژیم غذایی روزانه خود از آنتی‌اکسیدان‌ها غافل نشوید. سبزیجات برگ سبز تیره ومیوه‌ها، چربی‌های تک زنجیره غیر اشباع که در روغن زیتون یافت می‌شود، چربی‌های چند زنجیره غیر اشباع روغن ماهی، آجیل‌ها و حبوبات و پروتئین‌های بدون چربی، همگی مواد مغذی لازم را به پوست شما می‌رساند و از پیری پوست پیشگیری می‌کند. علاوه بر این بعضی از محصولات موضعی مانند ماسک‌ها و سرم‌های مخصوص پوست هم حاوی آنتی‌اکسیدان هستند و موجب تقویت و تغذیه پوست می‌شود!

 

٢- تند پیاده‌روی کنید !

یک پیاده‌روی سریع در هوای تازه گزینه بسیار مناسبی برای بهبود رنگ چهره شماست و به پوست شما رنگ صورتی شاداب می‌دهد. فعالیت بدنی فشار خون شما را بالا می‌برد و باعث می‌شود خون تازه همراه با اکسیژن بالا زیر پوست جریان پیدا کند و پوست شاداب شود. البته فراموش نکنید قبل از پیاده‌روی حتما کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

 

۳ –مکمل‌ها را از یاد نبرید.

از مکمل‌ها نه تنها برای پوستتان بلکه برای سلامت سیستم گوارش‌تان استفاده کنید! به گفته لیندا بوث موسس مرکز just for tummies ، افرادی که دستگاه گوارش سالمی دارند، ظاهرشان هم زیباتر است. وقتی دستگاه گوارش به خوبی کار کند چون تجمع مواد سمی در بدن کمتر می‌شود،  پوست شفاف‌تر و شاداب‌تر به نظر می‌رسد.

 

۴-روحیه‌تان را بالا ببرید!

بخند تا دنیا به رویت بخندد. داشتن روحیه خوش‌بینانه و مثبت موجب زیباتر شدن ظاهر شما خواهد شد و اطرافیان را جذب شما می‌کند!

 

۵-رژ لب بزنید!

رژلب بخصوص اگر رنگ روشن داشته باشد باعث افزایش ناگهانی انرژی و جلب توجه اطرافیان به سمت صورت شما می‌شود.

 

 

نوشته های مرتبط