"> چطور سایه چشم بزنیم؟ – روژینو

چطور سایه چشم بزنیم؟

#

برای داشتن آرایشی زیبا و مجلسی و البته چشم‌نواز لازم نیست الزاما به آرایشگاه بروید. کافی است کمی دقت به خرج دهید و هزینه‌ای را که می‌خواهید به آرایشگر بدهید صرف خرید محصولی با کیفیت کنید تا بتوانید فوق‌العاده بوده و در مجلس بدرخشید. یکی از کارهایی که خانم‌ها گمان می‌کنند کار دشواری است و باید حرفه‌ای باشید تا بتوانید آن را انجام دهید سایه زدم پلکهاست. در این مقاله به شما می‌آموزیم چطور درست سایه بزنید و سایه چشم با کیفیت برند شانل را به شما معرفی میکنیم.

چه نوع سایه‌ای بخریم ؟

سایه‌های کرمی از جمله حرفه‌ای‌ترین انواع سایه هستند اما معایبی دارند مثل اینکه لای پلک بالا جمع می‌شوند و ماندگاری طولانی ندارند. اگر مبتدی هستید بهترین سایه انواع پودری فشرده است. لازم نیست انواع رنگ‌ها را تهیه کنید. برای یک سایه زیبا و شیک تنها به سه رنگ تیره، روشن و میانه نیاز دارید. اگر دوست دارید آرایش اروپایی داشته باشید از رنگ‌های خنثی استفاده کنید. تن رنگی خاکستری و قهوه‌ای خوب است. در غیر این صورت بنا به سلیقه و رنگ لباس‌تان رنگ سایه را انتخاب کنید.

چه قلمویی بخریم ؟

سایه زدن با انگشت خوب است اما اگر می‌خواهید سایه ظریف و شیکی داشته باشید باید از قلمو کمک بگیرید. قلموهای اسفنجی مناسب نیستند و اجازه نمی‌دهند رنگ دانه‌ها روی پوست پخش شوند. برای سایه زدن درست به یک قلموی تخت و سخت نیاز دارید. به کمک این قلمو مقداری سایه بردارید و روی تمام پلک پخش کنید. به یک قلموی گرد هم نیاز دارید تا سایه‌های اطراف چشم را بکشید و در نهایت یک قلموی نازک می‌خواهید که سایه تیره را روی رستنگاه مژه یا زیر پلک پایین ترسیم کنید.

چطور درست سایه بزنیم ؟

هنگامی که می‌خواهد سایه را روی پلک بزنید از حرکات رفت و برگشتی استفاده نکنید. بهترین حالت ضربه زدن است. اینکار باعث می‌شود رنگ، بافتی جوهر مانند روی پلک پیدا کند و صرفا پلک رنگ نشده باشد. برای محو کردن سایه در یک جهت حرکات ظریف و آرام باید داشته باشید. در ضمن هرگز از رنگ تیره تا زیر ابرو استفاده نکنید که آرایش شما را خراب می‌کند و حالتی خشن به چهره می‌دهد. تنها مجازید از رنگ روشن زیر ابرو استفاده کنید. فراموش نکنید قبل از آنکه به چشمان‌تان سایه بزنید آرایش کنید. کرم پودر و پنکیک و رژگونه را بزنید و برای سایه چشم نیز از یک پایه روشن استفاده کنید تا رنگ سایه تمام طول روز حفظ شود.

رنگ خنثی روشنی رو با قلموی تخت روی تمام پلک از گوشه داخلی چشم تا گوشه خارجی و تا نزدیک ابرو بزنید. بعد از رنگی کمی تیره‌تر روی قسمت متحرک پلک بمالید اما از چشم خیلی خارج نشوید و از قسمت گود پلک فراتر نروید. بعد از رنگ تیره استفاده کنید و با قلموی گرد با حرکات ضربه‌ای نرم سایه را به قسمت گود پلک بکشید و تا نزدیک گوشه داخلی چشم ادامه دهید. حالا به کمک قلموی گردتان به سمت خارج چشم و کمی به سمت ابرو رنگ را روی پلک متحرک محو کنید. البته این یک قانون کلی است و بر حسب شکل چشم سایه زدن می‌تواند تغییر کند:

  • اگر چشمان گردی دارید از سایه تیره در وسط پلک متحرک استفاده کنید و گوشه‌های داخلی و خارجی چشم را رنگ روشن بزنید.
  • اگر چشمان بادامی و کشیده دارید روی پلک متحرک از رنگ متوسط و گوشه‌های خارجی چشم از سایه تیره استفاده کنید.
  • اگر پلک افتاده‌ای دارید از رنگ تیره روی پلک متحرک و از رنگ متوسط سایه روی پلک ثابت استفاده کنید.
  • اگر چشمان ریزی دارید از رنگ تیره فقط در گوشه‌های خارجی استفاده کنید و پلک را با رنگ روشن یا متوسط بپوشانید.
  • اگر چشمان برجسته دارید روی تمام پلک را با رنگ روشن بپوشانید و بعد سایه تیره را در قسمت فرو رفته پلک بزنید. زیر چشم را اصلا سایه نزنید.
  • اگر چشمان افتاده دارید دو سوم پلک بالا را سایه روشن بزنید و از سایه تیره در قسمت خارجی پلک استفاده کنید.
  • اگر چشمانتان کمی انحراف دارد، در گوشه چشم به پلک بالا و پایین سایه تیره بزنید.

 

این سایه چشم پودری دارای بافتی کرمی، مخملی و نرم بوده و پوششی براق ایجاد می‌کند. از این محصول با ماندگاری بالا می‌توان به عنوان هم خط چشم هم سایه چشم استفاده کرد. در فرمولاسیون این سایه چشم رنگدانه‌های آرایشی با کیفیت، در رنگ‌ها و اندازه‌های مختلف به کار رفته است. رنگدانه‌ها با سایز کوچک امکان پوششی یکدست را فراهم می‌کند و رنگدانه‌ها با سایز بزرگ موجب براق و درخشان بودن سایه می‌شود. این محصول دارای برسی با طراحی مخصوص است که از آن برای کشیدن سایه یا خط چشم می‌توان استفاده کرد.

 

خرید آنلاین محصولات سایه چشم

نوشته های مرتبط