">  ۶ معیار جهانی جذابیت – روژینو

 ۶ معیار جهانی جذابیت

#

در سراسر دنیا معیارهایی برای جذابیت انتخاب می‌شود که از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. به برخی از رایج‌ترین این معیارها اشاره می‌کنیم:

-۱ چشمان درشت :

یک نگاه به صنعت میلیارد دلاری پیشگیری از پیری و جوانسازی کافیست تا دریابیم که زیبایی و جوان ماندن در صدر همه تلاش‌ها قرار دارد‌. “ویرن سوای” پزشک و نویسنده کتاب «روانشناسی ظاهر جذاب‌»، که روی مردم شهر‌‌های زیادی مطالعه فرهنگی انجام داده و اطلاعاتی از سراسر کشورهای دنیا در آفریقا،آمریکا ،آسیا ،اسپانیا و تایوان جمع‌آوری کرده است،‌‌‌‌ می‌‌گوید: «پوست تنها شاخص جوان ماندن و زیبا به نظر رسیدن نیست. اندازه چشم‌ها نیز فاکتور بسیار مهمی است‌. زنان با چشمانی درشت‌تر زیباتر به نظر‌‌‌‌ می‌‌رسند. به گفته ” تینا ترن باو”، آرایشگر و گریمور هنرمندان و افراد مشهور، سریع‌ترین و آسان‌ترین راه برای درشت نشان دادن چشم‌ها این است که با استفاده از سایه یک خط بالای مژه‌‌های‌تان بکشید و سپس به کمک برس یا انگشت دستتان آن را کمرنگ کرده و به سایه دودی تبدیل کنید.

 

۲-پوست صاف و درخشان:

داشتن پوستی صاف و بدون لک و جوش یکی از معیارهای زیبایی است. پوست پر لک و ناهموار نه تنها از زیبایی صورت می‌کاهد بلکه این حس را ایجاد می‌کند که فرد بیمار است. جوش‌های پوستی نشانه‌هایی از عفونتند. حتی آکنه‌ها نیز توسط باکتری‌ها تولید‌‌‌‌ می‌‌شود و‌‌‌‌ می‌‌تواند نشانه‌هایی از بیماری‌‌های وخیم پوستی مانند سرخک و یا انگل پوستی باشد‌. “دوریس دی”، پزشک و دانشجوی متخصص پوست در کلینیک مرکز پزشکی دانشگاه نیویورک توصیه می‌کند اگر پوست شما مستعد ابتلا به آکنه است، محصولی با اسید سالیسیلیک ۲ درصد را امتحان کنید اما در کل بهتر است به یک متخصص پوست مراجعه کنید تا توصیه‌‌های بیشتری برایتان داشته باشد.

 

-۳-موهای براق و زیبا

تبلیغات تجاری شامپو‌‌های گوناگون، از قدیم تا به حال به گونه‌ای اغراق‌آمیز موها را درخشان و نرم نشان می‌دهد‌. این تبلیغات در اصل از تمایل ما به جذابیت نشأت‌‌‌‌ می‌‌گیرند.”فروید” اعتقاد داشت توجه زیاد به موهایمان نه به خاطر ظاهرش و حسی است که القا‌‌‌‌ می‌‌کند‌، بلکه به خاطر عطری است که از مو استشمام می‌شود‌. به گفته نانسی اتکاف، استاد دانشکده پزشکی هاروارد و متخصص علوم شناختی و روانشناسی تکاملی، موها چشم‌ها را به دنبال خود‌‌‌‌ می‌‌کشاند و با عطر خود موجب ایجاد احساس و خاطره خواهند شد. در صورتی که از نظر ظاهری بلند و زیبا و دلپذیر باشند احساسات را هم برمی‌انگیزند و تحریک کننده هستند.

“فرانک رایت “موسس “سنت بار”( کافه عطر ) لوس آنجلس توصیه می‌کند برای حفظ حس خوب در موهایتان در روزهایی که به حمام نمی‌روید‌، برروی برستان‌، عطر مورد علاقه‌تان را اسپری کرده و موهایتان را با آن به خوبی شانه بزنید تا عطر بین موهای‌تان پخش شود.

 

۴ -مژه‌‌های بلند :

داشتن مژه‌های بلند بر زیبایی چشم‌ها می‌افزاید. “اندروید استیومایور” گریمور بازیگران مشهور، بهترین راه برای بلندتر نشان دادن مژه‌ها را استفاده از فرمژه می‌داند .

۵- سرخی گونه و لب

در دوره تخمک گذاری، سطح استروژن افزایش می‌یابد در نتیجه جریان خون در زیر سطح پوست به حداکثر می‌رسد! بدین دلیل گونه و لب رنگ صورتی یا قرمز پیدا‌‌‌‌ می‌‌کند. مطالعات رفتار شناسی نشان داده است سرخی گونه و لب باعث توجه بیشتر مردان به زنان‌‌‌‌ خواهد شد.

“ترن بو” پیشنهاد‌‌‌‌ می‌‌کند از برند و رنگ خاصی از رژ لب استفاده کنید که به شما ظاهری طبیعی و زیبا بدهد. ابتدا رژ را روی لبانتان بزنید و سپس به آرامی قسمت خط لب را با انگشتانتان محو کنید تا ظاهر طبیعی و زنانه پیدا کند و سپس برگشته و سعی کنید رنگ بیشتری در وسط لب بمالید. در این صورت لب‌‌های شما زیباتر به نظر خواهد رسید.

 

۶- ابرو‌های متقارن:

تقارن اجزای صورت و بویژه تقارن ابروها از زمان یونان باستان به عنوان یکی از ملاک‌های زیبایی صورت مطرح شده است. استرس، تغذیه نامناسب، بیماری و عفونت تقارن را از بین می‌برد. “آناستازیا موآر” گریمور معروف توصیه می‌کند ابرو‌ها را با برس مخصوص به سمت بالا شانه کنید. اگر ابروهای تیره‌ای دارید از سایه پودری یک درجه روشن‌تر و اگر ابروهایی با رنگ روشن دارید از سایه پودری یک درجه تیره‌تر از رنگ ابروهایتان استفاده کنید و سعی کنید با آرایش، ابرو‌ها را متقارن کنید.

 

منبع:

http://www.everydayhealth.com/beauty-pictures/look-more-attractive.aspx

 

نوشته های مرتبط