"> ۱۰ اشتباهی که خانم‌ها هنگام برداشتن ابرو مرتکب می‌شوند – روژینو

۱۰ اشتباهی که خانم‌ها هنگام برداشتن ابرو مرتکب می‌شوند

#

 

در میان اجزا صورت، معمولاً تقارن ابروها بیشتر به چشم می­آید بطوریکه حتی تغییر کوچکی در آنها ممکن است هارمونی و ساختار صورت را کلاً تغییر دهد. خانم‌ها معمولا در برداشتن ابرو مرتکب ۱۰ اشتباه می‌شوند که در نهایت صورت‌شان را نازیبا می‌کند:

  1. افراط در برداشتن موهای میان دو ابرو:

خیلی از خانم‌ها ابروی پیوسته را دوست ندارند و مرتبا موهایی که میان دو ابرو رشد می‌کند را برمی‌دارند اما دقت کنید که در چیدن موهای این قسمت افراط نکنید چراکه ممکن است مرز میان ابروها را بیش از اندازه خالی کنید. برای آنکه بدانید چقدر مجازید میان دو ابرو را خالی کنید دو خط عمودی فرضی را در نظر بگیرید که از تاج ابروها شروع می­شود و از پره­های بینی عبور می­کند. حالا موهایی را بردارید که میان این دو خط قرار گرفته­اند و نه بیشتر!

  1. برداشتن ابروها روبه­روی آینه آرایشی بزرگ­نما:

اگر هنگام برداشتن ابروها از آینه بزرگ­نما استفاده می­کنید، دقت داشته باشید که باید فاصله خود را با آینه کاملاً تنظیم کنید چرا که این نوع آینه معمولاً در دورنمای یک منظره تغییرشکل ایجاد می­کند و ممکن است استفاده غیراصولی از آن، عواقب غافلگیرکننده­ای در پی داشته باشد. پیشنهاد ما به شما این است که فقط برای برداشتن کرک­های ریز ابروها ازآینه بزرگ استفاده کنید، سپس از آینه فاصله بگیرید تا بتوانید ابروها را بررسی کنید و شکل نهایی آنها را تخمین بزنید. برای متقارن کردن دو ابرو بجای آینه بزرگ‌نما یا محدب بهتر است آینه معمولی استفاده کنید.

  1. آرایش ابرو با مداد تیره

ممکن است بخواهید برای پُرپُشت نشان دادن ابروها از فرآورده­های آرایشی مثل مداد ابرو، ریمل یا سایه ابرو استفاده کنید. برای زیباتر کردن ابرو همیشه از مداد ابروی یک یا دو شماره روشن­تر از رنگ اصلی ابروهایتان استفاده کنید. البته سایه حالتی طبیعی­تر ایجاد می‌کند و بهتر است. اما مداد ابرو، در صورتی که به شکل هاشور و خط­های کوچکی در میان پرزهای ابرو استعمال شود، نتایج بهتری خواهد داشت.

  1. برداشتن ابروها با موم:

برای برداشتن ابروها، همیشه و در همه حال از موچین استفاده کنید، چرا که عملکرد موچین دقیق­تر است و در آن واحد فقط یک مو را از سطح پوست برمی‌دارد. اگر از هر وسیله دیگری بجز موچین استفاده کنید، این احتمال وجود داردکه دچار اشتباه شوید و در نهایت ابروهایی کم­پشت و توخالی داشته باشید. در میان انواع موچین­ها، موچین­های انبری در الویت قرار دارند. در حین استفاده از این وسیله به چند نکته دقت داشته باشید: اولا اینکه در موها شکستگی ایجاد نکنید و دیگر اینکه موها را به آرامی و در جهت رویش آنها بردارید. استفاده از تیغ هم در اصلاح ابرو مناسب است به شرطی که مهارت لازم را دارا باشید.

  1. تیغ­زدن ابروها و ترسیم دوباره آنها با مداد یا ماژیک:

تیغ زدن کامل ابروها به آنها صدمه می­زند و حالت طبیعی­شان را ازبین می­برد. علاوه بر این ترسیم دوباره ابروها با مداد یا ماژیک ابرو، احتمال اشتباهات زیادی را به دنبال دارد.

  1. باریک کردن ابروها:

اشتباه رایجی که در اصلاح ابروها وجود دارد، برداشتن آنها بصورت یک خط صاف و نازک است.

با این شیوه اصلاح ابرو صورت در مقایسه با قبل درشت‌تر به نظر می‌رسد. اما مشکل جدی اینجاست که شاید رشد ابروهای شما به مرور متوقف شود.

  1. استفاده از کرم­ پودر روی ابروها:

آرایش پوست ناحیه ابروها کار بسیارظریفی‌ است، بطوریکه باید به رنگ مصرفی دقت زیادی­کرد.

اگر قصد آرایش ابروهایتان را دارید، حتماً اضافی مواد مصرفی را به کمک اسپری آب محو کنید چرا که در غیر اینصورت مواد اضافی ته­نشین می­شود و رنگ و شکل ابرو را تغییر می­دهد.

  1. گرد­کردن حالت ابروها:

اگر ابروها را بیش از اندازه گرد کنید، صورتتان حالت افراد همیشه متعجب را پیدا خواهید کرد و اگر آنها را بیش از اندازه زاویه­دار بردارید، ناراحت و عصبانی به نظر خواهید رسید. پیشنهاد می­کنیم که در اصلاح ابرو به شکل طبیعی ابرو و شکل رویش آن کاملاً دقت کنید.

  1. پاک نکردن آرایش ابروها قبل از خواب:

مثل دیگر اجزای صورت، آرایش ابروها را نیز شب­ها به آرامی پاک­کنید. با پنبه‌ای نرم و به کمک شیرپاکن یا لوسیون آرایشی آرایش ابرو را تمیز کنید اما هرگز ابروها را محکم نمالید چون احتمال ریزش موهای آن وجود دارد. حتی اگر در رشد ابروها مشکلی ندارید، حتماً به کمک یک مرطوب­کننده مثل روغن کرچک، ابروهای خود را مرطوب نگه­دارید.

  1. خود آرایی ابرو:

برای اصلاح ابرو بهترین کار این است که به یک متخصص مراجعه کنید چراکه او کاملاً به نواحی مختلف ابرو آشناست. مثلاً می‌داند احتمال توقف رشد موهای کدام قسمت¬های ابرو وجود دارد و نباید افراطی از موچین استفاده کرد یا اینکه چه مدل ابرویی به چهره شما می‌آید.

 

 

نوشته های مرتبط