"> ۴ باور نادرست در مورد کرم‌های ضد چروک – روژینو

۴ باور نادرست در مورد کرم‌های ضد چروک

#

این روزها در مورد محصولات ضدچروک و جوان‌کننده پوست زیاد صحبت می‌شود. باورهای نادرستی در مورد این محصولات وجود دارد. دلیل آن هم تبلیغات نادرستی است که بیشتر جنبه تجاری دارد. شما را با چهار مورد از باورهای اشتباهی که در مورد این محصولات شایع شده آشنا می‌کنیم تا تفکر درست‌تری در رابطه با این محصولات و نحوه تاثیرگذاری آنها بر پوست داشته باشید و با دید باز انتخاب کنید.

  1. باور نادرست: محصولات ضدچروک موثرند چون حاوی ترکیبات خاصی‌اند.

پوست ارگانی پیچیده با نیازهایی متعدد است و برای اینکه بتواند تعادل خود را حفظ کند به ریز مغذی‌های بیشماری نیاز دارد. در این میان اگر ترکیبی خاص به عنوان تنها عامل پیشگیری از پیری قلمداد شود تنها یک شعار تجاری است. اکثر کارخانجات تولید‌کننده محصولات ضد چروک تلاش دارند از این باور اشتباه که در ذهن مردم وجود دارد استفاده کنند و نشان دهند یک ترکیب خاص که در محصول آنها وجود دارد ترکیبی جدید است که جلوی پیری زودرس پوست را می‌گیرد.

  1. باور نادرست: کرم ضد چروک هر چه گران‌تر، موثرتر!

امروز شما بیش از آنکه بهای واقعی یک ماده آرایشی را پرداخت کنید هزینه‌های جانبی آن را پرداخت می‌کنید. در حقیقت قیمت بالای این فرآورده‌ها ناشی از هزینه‌های بازاریابی، تبلیغات، بسته‌بندی و حتی هزینه‌های تحقیقاتی است. پس به یاد داشته باشید که قیمت بالای یک کرم ضدآفتاب، تضمین کننده کارای و تأثیر بالای آن نخواهد بود.

هنگام خرید یک کرم ضد چروک بیش از آنکه به برند یا بهای آن توجه داشته باشید دقت کنید مواد تشکیل‌دهنده کرم تا جای ممکن از مواد طبیعی تهیه شده باشد. در این شرایط پوستتان نرم و شفاف می‌شود و حتی میزان و عمق چین و چروک‌ها و نیز لکه‌های قهوه‌ای رنگ روی پوست کاهش خواهد یافت. البته فراموش نکنید که نباید انتظار تأثیری چشمگیر و فوق‌العاده از کرم‌های ضدچروک داشته باشید. میزان اثر این کرم‌ها مسلما به اندازه تأثیر تزریق اسید هیالورونیک که خاصیت مرطوب‌کنندگی و حجم‌دهندگی دارد نیست.

  1. باور نادرست: استفاده از کرم ضدچروک را باید از ۲۵ سالگی شروع کرد

در تبلیغات کرم‌های ضدچروک معمولا از مدل‌هایی استفاده می‌شود که کمتر از ۲۰ سال سن دارند و به نوعی به مصرف‌کننده قبولانده می‌شود که باید از سن پایین استفاده از کرم‌های ضد چروک را آغاز کند. خانم‌ها با مشاهده این افراد دچار استرس می‌شوند و احساس می‌کنند که به نوعی از قافله عقب‌ مانده‌اند! اما یادتان باشد که فقط در صورت نیاز به سراغ این محصولات بروید! لطفاً دست پیش نگیرید و به پیشواز نروید!

اگر یک روز صبح از خواب بلند شدید و حس کردید که صورت‌تان خسته است یا چین‌هایی در حال شکل‌گیری بر روی پوستتان است، درآنصورت می‌توانید مصرف کرم ضد چروک را آغاز‌کنید. اما تا زمانیکه پوستتان سرحال است، سعی کنید به جای مصرف یک کرم ضدچروک قوی، از یک مرطوب‌کننده خوب و مناسب استفاده کنید!

  1. باور نادرست: تمام محصولات بیو تاثیر‌گذارند!

پایه تمام کرم­های مرطوب­کننده و کرم­های ضدچروک، روغن است. در محصولات آرایشی طبیعی و بیولوژیک، مصرف روغن­های شیمیایی قدغن است. این خبر خوبیست، هم برای محیط‌زیست و هم برای پوست چراکه روغن­های معدنی که پایه کرم­های طبیعی هستند، هیچگونه عارضه‌‌ای بر روی پوست ندارند. البته دقت کنید که روغن­های بکاررفته در این محصولات حتماً منشأ گیاهی داشته باشند، چرا که روغن­های دیگری هم در این فرآورده­ها وجود دارند که بیولوژیک هستند اما فایده­ای برای پوست ندارند: مثل روغن­های هیدروژنیزه.

بهترین روغن­ها، روغن­های گیاهی­اند که حاوی مقادیر بالای اسیدهای چرب(عامل مؤثر در عملکرد مناسب پوست) و ویتامین­های A وE( جزء لاینفک فرآورده­های ضدچروک) هستند. این مواد در کنار عناصر سازنده دیگر، باعث­می­شوند که یک کرم ضدچروک بیولوژیک، بالاترین کارایی و تأثیر را داشته باشد.

 

نوشته های مرتبط