"> با سرم مو بیشتر آشنا شوید | روژینو

با سرم مو بیشتر آشنا شوید

about-hair-serum

از آنجایی که معمولا همه هزینه‌ها برای پوست است خیلی از افراد از محصولات مخصوص مراقبت از مو غافل می‌شوند. به همین دلیل سرم پوست برای همه آشناست اما خیلیها شناخت درستی از سرم مخصوص مو ندارند و از آن استفاده نمی‌کنند. سرم مو وز مو را کاهش داده و باعث نرمی، درخشندگی و تقویت موها می‌شود. به طور کلی سرم مو برای افرادی مناسبتر است که موهای خشک، وز یا مجعد دارند. البته این محصول انواع مختلف و روش استفاده خاص خود را دارد که هر فرد برحسب سلیقه و هدف خود می‌تواند از آن استفاده کند.

سرم مو به چه کار می‌آید ؟

سرم مو محصولی با مقدار اندکی روغن است که به صورت مایع یا حالتی کرمی وجود دارد و باعث نرمی و براقی موها می‌شود. در واقع این محصول کمک خوبی برای موهایی است که شادابی و درخشندگی خود را از دست داده‌ و مات، کدر و بیحالت شده‌اند. این محصول با ایجاد یک لایه روی موها از آنها در برابر گرمای زیاد سشوار و اتوی مو و غیره حفاظت می‌کند. سرم مو برای محافظت از حساسترین قسمتهای مو یعنی از میانه تار مو و نوک آنها ضروری است و نباید آنرا به کف سر زد چون باعث چرب شدن بیهوده آن می‌شود. تاثیر ضد وزی این محصولات نیز به وجود سیلکون و ترکیبات دیگری از جمله کراتین، پروتئین‌ها، روغن زیتون و کاریته مربوط می‌شود.

چه کسانی به سرم مو نیاز دارند ؟

هر کسی با هر نوع و جنس مو می‌تواند برحسب مشکل مو و هدف مورد نظر خود(صاف کردن موها، درخشندگی یا ترمیم آنها) از سرم استفاده کنند. امروزه فرمول سرمها تغییرات فراوانی کرده و محصولات ملایم و متنوعی تولید می‌شود. به این ترتیب دیگر خبری از محصولات قوی و غلیظ که موها را سنگین می‌کردند نیست. از آنجایی که محصولات ملایم با فرمولاسیون مناسب برای انواع مو تولید شده است هر کسی می‌تواند از این محصولات استفاده کند. اما در حالت کلی سرم مو برای موهای وز، مجعد، خشک و دهیدراته کارایی بیشتری دارد.

از محصول مناسب موی خود استفاده کنید

قبل از خرید باید محصولات را با هم مقایسه کرده و توضیحات آنها را به دقت مطالعه کنید. در اینصورت می‌توانید محصولی متناسب با نیاز موهایتان پیدا کنید. خوشبختانه محصولات متنوعی برحسب نوع مو و سلیقه شما در بازار وجود دارد. اگر موهایتان به اصطلاح وحشی و پخش و پلا است از سرم بازسازی‌کننده و حجم دهنده استفاده کنید. اگر موهایتان نازک است حتما از سرم‌های ملایم استفاده کنید چون این نوع موها نیازی به نرمی و مرطوب شدن زیاد ندارند. اگر عادت به صاف کردن و یا فر کردن موها دارید سرمهایی وجود دارند که برای محافظت موها از اثرات مضر گرمای زیاد ساخته شده‌اند. همچنین سرم‌هایی مخصوص موهای مجعد یا وز نیز وجود دارند که درخشندگی خاصی به موها داده و ظاهر آنها را طبیعی و زیبا می‌کنند.

سرم را چه زمانی به موها بزنیم ؟

سرم مو را به دو صورت به موها می‌زنند. اول اینکه معمولا سرم مو را روی موهای مرطوب یعنی بعد از شامپو زدن استفاده می‌کنند. با این شیوه می‌توانید از خواص مرطوب‌کنندگی و احیاکنندگی سرم مو بیشترین استفاده را ببرید. به طور کلی سرم موها برای خشک کردن، سشوار زدن و یا اتو کشیدن آماده می‌کند.  شیوه دوم استفاده از سرم مو برای موهای خشک است. در این صورت می‌توانید قبل از حمام نیز مقدار کمی سرم به موهایتان بزنید. این مرحله اختیاری است. برای برخی افراد زدن سرم قبل از شستشوی موها باعث کاهش وزشدگی موها و کاهش حالت خشکی ناشی از ترکیبات شیمیایی موجود در شامپوها می‌شود. برای مراقبت از موها در حین شستشو می‌توانید میزان بیشتری سرم بزنید. سرم را بیشتر به میانه تار موها و نوک آنها بزنید. سپس موها را به صورت عادی شستشو داده و آبکشی کنید.

چه میزان سرم کافیست ؟

مقدار کمی سرم برای موهای مرطوب کافیست. یادتان باشد که قبل از زدن سرم موها را به طور کامل با حوله خشک نکنید. در حدی که آب زیاد آن گرفته شود کافیست. متخصصان مو می‌گویند بهتر است سرم به طور مستقیم روی موهای مرطوب زده شود. اگر موهایتان زیاد بلند نیست یک تا دو پاف سرم کافیست. سرم را در کف دستتان بریزید و به طور یکنواخت روی موها و نوک آنها بزنید. یادتان باشد که استفاده از مقدار زیادی سرم باعث سنگین و چرب شدن موها می‌شود.

چگونه سرم مو بزنیم ؟

مقدار کمی سرم را کف دستتان بریزید. البته می‌توانید نوک یک یا دو انگشت تا را در ظرف سرم زده و به موهای مرطوب بزنید. در هر حال سرم را با نوک انگشت روی کف دست پخش کنید تا به صورت یکنواخت روی موها پخش شود. برای زدن سرم از موهای پشت سرتان شروع کنید. از جلوی موها یا بالا سر شروع نکنید چون ممکن است مقدار بیش از حدی به این نواحی برسد. با دو دست به آرامی سرم را از میانه موها تا نوک‌ آنها برسانید. از پشت سر شروع کرده و به تدریج دست را به سمت جلوی موها بیاورید. در این صورت حتی اگر میزان بیشتری سرم کف دستتان ریخته باشید به پشت موها رسیده و جلوی موها سنگین نمی‌شوند.

اگر لازم بود سرم بیشتری بزنید

اگر موهایتان بلند است و احساس نیاز دارید می‌توانید میزان بیشتری سرم استفاده کنید. اگر می‌بینید موهایتان همچنان خشک و وز است کمی دیگر سرم به کف دست بزنید و دوباره دستها را به هم بمالید یا با نوک انگشت سرم را کف دست پخش کنید و اول کناره‌ها و سپس جلوی موها را سرم بزنید. با همین کار وز موها کم شده و موها نرم و درخشان می‌شوند.

موها را حالت دهید

بعد از اینکه به آرامی سرم را به موها زدید و متوجه درخشندگی آنها شدید می‌توانید به آنها کمی حالت و حجم دهید. می‌توانید سشوار بکشید و با برس گرد این کار را بکنید. اگر موهایتان صاف شده با بابیلیس یا روشهای دیگر موها را حالت و حجم دهید.

به نتیجه کار دقت کنید

اگر بعد از چند ساعت یا یک روز متوجه شدید که موهایتان چرب و سنگین شده به این معنی است که سرم با جنس موهایتان نساخته و باید محصول دیگری انتخاب کنید. به طور کلی در خصوص محصولات مربوط به مو همیشه باید حساس و محتاط بود و بعد از امتحان کردن چند محصول به انتخاب نهایی برسید.

 

خرید آنلاین سرم و محصولات تقویتی مو

نوشته های مرتبط