"> راز داشتن پوست زیبا در زمستان | روژینو

راز داشتن پوست زیبا در زمستان

با تغییر فصل و سرد شدن هوا پوست ما به شرایط آب و هوایی واکنش نشان میدهد. صورت و دست ها بیشتر در معرض تغییرات و آثار هوای سرد قرار دارند. در این مقاله از فروشگاه لوازم آرایشی روژینو راز داشتن پوست زیبا در فصل زمستان را با شما در میان میگذاریم. به کمبود آب توجه داشته باشید، سرما رگ ها را منقبض و جریان گردش خون را مختل می کند و در نتیجه پوست به سرعت دچار کمبود آب می شود.

مبارزه با کمبود آب و خشکی

باد، سرما، باران و برف عواملی هستند که در خشک شدن پوست سهیم اند. خشکی پوست با هوای خشکی که توسط شوفاژ در آپارتمان، محل کار، اتومبیل، سیستم حمل و نقل عمومی و مغازه ها ایجاد می شود، تشدید می گردد. هر صبح و شب باید صورت را مرطوب کرد! (شب ها مقدار کرم تان را دو برابر کنید) درکمک گرفتن از کرم های غنی تر و مرطوب تر از معمول شک نکنید!

بعد از حمام از شیر مرطوب کننده بدن استفاده کنید

اصطکاک پوست با لباس نیز سهم مهمی در خشکی پوست بدن دارد. بعد از دوش گرفتن از فرصت استفاده کنید و با کرم یا شیر مرطوب کننده، بدن تان را مرطوب کنید. حمام روغن هم برای تغذیه و تسکین پوست توصیه می شود.

محل های حساس یا آسیب دیده پوست تان را با روغن های گیاهی ماساژ دهید

محل های آسیب پذیر، زبر یا خشک پوست لازم است که با چند قطره روغن گیاهی، مثل روغن بادام شیرین، به آرامی ماساژ داده شوند. با این تغذیه ، پوست را آرام می کنید. از این روغن های برای دور چشم و لب ها هم بهره ببرید.

یک کرم مخصوص برای دست های خشک ضروری است

دست ها در برابر ترک حساس اند و شستشوی مکرر دردی را دوا نمی کند. اولین دستور، صابون تان را عوض کنید: به جای صابون آنتی باکتریال از صابون مرطوب کننده (گلیسرینه و …) استفاده کنید. سپس به طور مرتب و به مقدار زیاد از کرم مخصوص دست های خشک استفاده کنید و در آخر دست کش چرمی را فراموش نکنید، دست کش های چرمی برخلاف دست کش های پشمی رطوبت کمتری از پوست می گیرند.

کرم ضد اشعه ماورا بنفش (ضد آفتاب) حتی در زمستان

از زمانی که آفتاب در آسمان است، حتی زمستان ها، در استفاده از کرم های ضد آفتاب شک نکنید. خیلی عالی می شود اگر یک کرم مرطوب کننده روزانه پوست هم علاوه بر این محصول انتخاب کنید.

لایه برداری کنید اما به آرامی

یک پوست آسیب پذیر نباید به طور دائم و مرتب مورد لایه برداری قرار بگیرد. با این حال، این کرم ها برای دورکردن و بیرون ریختن سلول های مرده و جذب آسان کرم های مرطوب کننده ضروری اند.

سر و قفسه سینه بازتان را از یاد نبرید

این ناحیه حساس حتی در زمستان هم اغلب در معرض هوای آزاد قرار دارد. منطقی است که وقتی کرم را روی صورت تان می مالید، آن را تا گردن و سر و سینه تان هم امتدادش بدهید.

از لب هایتان محافظت کنید

همیشه در جیب تان یک کرم نرم کننده برای تغذیۀ لب هایتان داشته باشید و از آن استفاده کنید تا مانع سوزش، خشکی و ترک لب ها بشود.

دوش یا حمام تان نباید با آب خیلی داغ انجام شود

دقت کنید! زیر دوش یا در حمام از آب خیلی داغ استفاده نکنید، آب خیلی داغ پوست را خشک می کند. و بعد از خروج از حمام همۀ بدن تان را با آرامی خشک کنید (با حرکت آرام حوله و بدون کشش و سایش شدید). خیس نگه داشتن پوست، از عوامل مؤثر در خشک شدن پوست است. برای حمام کردن حواستان به محصولاتی که استفاده می کنید باشد، این محصولات هم، می توانند در خشک شدن پوست سهیم باشند. محصولاتی بر پایه روغن های طبیعی را در الویت قرار دهید. بنابراین در زمستان بهتر است که حمام تان را با دوش گرفتن ساده به پایان برسانید.

خانه تان را مرطوب کنید

میزان ۳۰ درجه رطوبت توصیه می شود. از یک دستگاه مرطوب کننده استفاده کنید یا روی هر رادیاتور یک ظرف آب بگذارید و در آخر تغذیه تان هم در سلامت پوست تان سهیم است. میوه و سبزی جات به مقدار فراوان بخورید، از ویتامین های آنتی اکسیدان میوه و سبزی جات که عاملی مهم در پیشگیری از پیری پوست اند، بهره ببرید.

خرید آنلاین محصولات مراقبت از پوست صورت

نوشته های مرتبط