"> ترکیبات مهم کرم های دور چشم که باید بدانید – روژینو

ترکیبات مهم کرم های دور چشم که باید بدانید

ترکیبات مهم کرم های دور چشم که باید بدانید

کرم­ های دور چشم فراوانی در بازار وجود دارند که هرکدام با دیگری تفاوت­هایی دارند. اما همه­ی ما کرم­ هایی می­ خواهیم که به کم شدن پف دور چشم و تیرگی آن کمک کند. اما دقیقا چه ترکیباتی این کار را انجام می­دهند؟متخصصین پوست نظرات مختلفی در این باره دارند و هر کدام ترکیبات مختلفی را مد نظر قرار می­دهند که در ادامه آن­ها را  فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی روژینو می­ خوانید.

ترکیبات مهم و توصیه پزشکان

دکتر دبرا جالیمان از نیویورک کافئین را برای تنگ شدن مجراها و کم شدن تیرگی، اسید هیالورونیک و گلیسرین برای رطوبت و فاکتور رشد انسانی را برای کمتر شدن چین و چروک­ها پیشنهاد می­دهد.دکتر راحت اذفر از نیویورک کرمی دارای ویتامین C ، E ، رتینول و اسید هیالورونیک را پیشنهاد می­دهد.دکتر ایوری کوفلیک از نیوجرسی کرمی را پیشنهاد می­دهد که دارای آنتی اکسیدان و پپتید باشد. همچنین کرم ­هایی که دارای روغن­ های غیر مسدود کننده مانند آووکادو باشند. روغن آووکادو نه تنها منافذ پوست را نمی ­بندد، بلکه رطوبت خوبی را پوست منتقل می­کند و کلاژن­سازی را تحریک می­کند. جاذب­های رطوبت مانند گلیسیرین و دایمتیکون پوست را لطیف می­کنند و حالتی ابریشم مانند به آن می­دهند.دکتر ربکا تانگ از شیکاگو کافئین را برای کاهش پف زیر چشم و موادی مانند هیدروکسی اسید، ویتامین C و فاکتور رشد را که به رشد سلول­های جدید و از بین رفتن سلول­های مرده کمک می­کنند، پیشنهاد می­دهد.دکتر جیمز ماروتا از لانگ آیلند اسید هیالورونیک و سرامیدها را برای نگه داشتن رطوبت زیاد روی پوست پیشنهاد می­دهد. رتینول که مشتق ویتامین A است، به تغییر سلول­ها و کلاژن سازی کمک می­کند. همچنین باعث محکم شدن پوست و کمتر شدن لک های به جا مانده از خورشید و خط و خطوط روی پوست می­شود. نوروپپتیدها به جای رتینوئیک اسیدبرای پوست­های بسیار حساس پیشنهاد می­شوند. نوروپپتیدها نیز مانند رتینول کلاژن سازی را تحریک می­کنند اما با پوست مهربان­تر هستند.دکتر دبی پالمر از نیویورک آنتی اکسیدان­های قوی،اسید هیالورونیک و ویتامین A را در کرم­های دور چشم پیشنهاد می­دهد.دکتر پرویشا پاتل از ممفیس کافئین و مرطوب­کننده­ی خوب را در کرم­های چشم پیشنهاد می­دهد.دکتر دیوید بنک از نیویورک اسید هیالورونیک و سرامیدها را برای حفظ رطوبت روی پوست و رتینول را برای استحکام بخشیدن به پوست، از بین بردن خطوط و رنگ رفتگی پیشنهاد می­دهد.  نوروپپتیدها نیز مانند رتینول عمل می­کنند اما ممکن است اثرات سوئی را که رتینوئیک اسید روی پوست­های حساس می­گذارد، نداشته باشند.

ویتامین C و E

غیر از ویتامین A ( در فرم رتینول موضعی) این دو ویتامین ترکیبات ضدپیری قوی­ای دارند. ویتامین C به کلاژن سازی و حفظ الاستیسیته پوست کمک می­کند و ویتامین E پوست را محافظت می­کند و تسکین می­دهد.

اسید هیالورونیک

این اسید در پوست ما حضور دارد و در حفظ چربی و رطوبت پوستمان موثر است.

استیل هگزا پپتید

این پپتیدی است که از به وجود آمدن چروک ها جلو گیری می کند

ویتامین K

به از بین رفتن تیرگی دور چشم و پف آنها کمک می کند.

کافئین

خاصیت تنگ کنندگی مجاری و رگ ها را دارد که پف را از بین می برد و کمی استحکام به پوست می بخشد.

ویتامین C و عصاره ­ی میوه های توتی

دارای آنتی اکسیدان ها و خواص مربوط به آن هستند.

گیاه آرنیکا

خاصیت ضد التهابی دارد و ممکن است به پف دور چشم کمک کند.

نکات دانستنی

ویتامین C، A و E همگی برای سلامتی پوست مفید هستند. ویتامین A در رتینوئید یافت می­شود. ویتامین C به کلاژن سازی و الاستیسیته کمک می­کند و ویتامین E از پوست شما در برابر عوامل خارجی حفاظت می­­کند. کافئین نیز به تنگ شدن عروق چشم و از بین رفتن تیرگی­ ها کمک می­کند.

 

نوشته های مرتبط