"> ویژگی های دکلره صورت و بدن – روژینو

ویژگی های دکلره صورت و بدن

ویژگی های دکلره صورت و بدن

دکلره کردن موهای صورت و بدن به عنوان یکی از متدهای از بین بردن موهای زائد به شمار میرود. به دلیل آنکه رنگ تیره ی مو رو ازبین میبرد و آن را به رنگ بلوند روشن درمیاورد. موهای بلوند کمتر از رنگ دیگری بر روی صورت یا بدن قابلیت جلب توجه کردن را دارد , برای همین بهترین انتخاب برای افرادیه که به هردلیلی نمی توانند موهای صورت و یا بدنشان را اصلاح کنند. شما توی این مقاله ای که از فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی روژینو منتشر کردیم درباره دکلره کردن میخونید.

نحوه عمل کرد دکلره مو

دکلره معمولا طبق دستورالعمل کارخانه ی تولید کننده از ترکیب اکسیدان ۳% هیدروژن پراکسید و پودر دکلره ترجیحا رنگ سفید که ضعیف تر از نمونه ی آبی هستش و مالیدن اون روی پوست صورت یا بدن به وسیله ی یک براش رنگ مو تمیز، صورت می گیره. بنا به رنگ موی پایه (که هرچی تیره تر و ضخیم تر باشه مدت زمان بیشتری نیاز داره) خمیر نسبتا نرم رو روی نواحی مورد نظر گذاشته و بین ۳ تا ۱۰ دقیقه صبر می کنیم. بعدش با آب سرد به خوبی شستشو میدیم. (حواستون باشه که موقع شستن حتما چشم ها بسته باشن تا هیچی وارد چشم نشه، چون به شدت خطرناکه و ممکنه باعث نابینایی بشه.) در واقع پروسه ی دکلره و بیرنگ کردن موی صورت یا بدن مثل موی سر هستش، با این تفاوت که حتما باید از محصولات ملایم تر استفاده کنیم.

مزایای دکلره مو های صورت

سرعت بالا کل مراحل انجام کار از درست کردن مخلوط تا زدن و شستنش بیشتر از ۱۵ دقیقه نمیشه و می تونین هر موقع که بخواین انجام بدین.
نیازی به وقت گرفتن نداره بند انداختن، وکس کردن، درماپیلینگ یا روش های دیگه ی برداشتن موی تخصصی نیاز به وقت قبلی از سالن آرایش داره ولی دکلره معمولا بدون هیچ وقت قبلی در اکثر سالن ها انجام میشه.
ساده بودن دکلره کردن مانند وکس یا بند انداختن نیست که نیاز به مهارت داشته باشه، به شدت ساده س و حتی می تونین خودتون در منزل – با رعایت نکات ایمنی – انجامش بدین.
آسیب های بعد از وکس یا بند رو هم نداره چون مو از ریشه کنده نمیشه، خیلی از آسیب های خاص بعد از وکس یا بند – مثل موی زیرپوستی، بریدگی، کبودی و غیره – رو هم نداره.
کم هزینه و ارزان پودر دکلره و اکسیدان در هر داروخانه ای پیدا میشه و قابل خریده. با هزینه ی کم می تونین بخرین و روی پوست بزنین و ۲ تا ۴ هفته راحت باشین.

معایب دکلره مو های صورت

دکلره کردن سطح بدون مو و صافی نمیده یکی از دلایلی که افراد وکس می کنن و یا بند میندازن اینه که نمیخوان موهای صورتشون رو حس کنن و یا موها دیده بشن. دکلره کردن درسته موها رو بیرنگ میکنه اما اگه در زیر نور خورشید و یا در جایی که نور زیادی داره وایسین، موها به خوبی دیده میشن.
برای هر رنگ پوستی مناسب نیست دکلره کردن برای پوست های متوسط تا تیره مناسب نیست چون به دلیل اختلاف رنگی که ایجاد میکنه کاملا قابل تشخیص میشه. (موهای خیلی روشن در برابر پوست تیره!)
ماندگاری بالایی نداره مویی که روی سطح پوست قراره داره تنها قسمتی از مویی هستش که از فولیکول بیرون زده و با رشد مو میبینین که ریشه تیره تر میشه. در نتیجه در نواحی که موها ضخیم تر و تیره تر هستن این اختلاف رنگ کاملا مشهود میشه.
موقتا پوست های تیره رو روشن میکنه دکلره کردن میتونه به طور موقت قسمت هایی از پوست رو که تماس داشته تا حدود ۳ روز روشنتر کنه که خیلی جالب نمیشه!

دکلره در زمان بارداری

در زمان بارداری بهتره از محصولاتی استفاده کنین که مواد شیمیایی وارد بدنتون نشن یا تماسی نداشته باشین. بهتره از همون روش های وکس کردن یا اصلاح موی زائد با ژیلت استفاده کنین. چون محصولات دکلره و بیرنگ کننده ی مو حاوی هیدروژن پراکسید و ترکیب آمونیوم هیدروکسید هستن.

 

خرید آنلاین محصولات دکلره