"> پاکسازی صورت با روش‌های خانگی | روژینو

پاکسازی صورت با روش‌های خانگی

پاکسازی صورت با روش‌های خانگی

امروزه آلودگی‌های محیطی تقریبا هوای تمام شهرها را آلوده کرده است‌‌‌. آلودگی هوا نه تنها به ریه‌ها و قلب آسیب می‌زند بلکه تاثیر منفی خود را روی پوست نیز به جا می‌گذارد‌‌‌. علاوه‌ بر این استرس‌‌‌، تغذیه نامناسب‌‌‌، بیخوابی شبانه و اثرات منفی اشعه‌های ماورای بنفش برای پوست بسیار مضر است. اگر می‌بینید صورتتان کدر و سطح آن کثیف و بیحال به نظر می‌رسد به این معنی است که نیاز به پاکسازی دارد‌‌‌. در شرایط دنیای مدرن استفاده از پاک‌کننده‌ها و پاکسازی پوست یکی از مراحل مهم نگهداری آن محسوب می‌شود‌‌‌. چون با اینکار مانع از بروز لکه‌های پوستی‌‌‌، جوش‌‌‌، آکنه و تجمع آلودگی‌هایی می‌شوید که ظاهر پوست را نازیبا و پیر نشان می‌دهند‌‌‌. این آلودگی‌های تجمع یافته روی پوست با آب خالی پاک شدنی نیستند‌‌‌. پس باید دست به کار شوید‌‌‌. می‌توانید با یک روش کاملا طبیعی و بدون صرف هزینه بالا صورت خود را در منزل پاکسازی کنید‌‌‌.

پاکسازی صورت با جوش‌ شیرین و روغن نارگیل

پاکسازی پوست با روش‌های شیمیایی معمولا گران است‌‌‌. علاوه براین محصولات پاک‌کننده صنعتی حاوی ترکیبات شیمیایی هستند که عوارض جانبی دارند‌‌‌. استفاده از ترکیب جوش‌ شیرین و روغن نارگیل یک روش صددرصد طبیعی است که آلودگی‌ها و سلولهای مرده را از روی پوست پاک کرده و آنرا درخشان و تمیز می‌کند‌‌‌. این ترکیب با انواع پوست سازگار است و سلامت و نرمی پوست را افزایش می‌دهد‌‌‌. ترکیب جوش شیرین و روغن نارگیل با تنظیم pH پوست از تولید چربی زیاد جلوگیری می‌کند‌‌‌. خوشبختانه این ترکیب طبیعی باعث ایجاد واکنش‌های آلرژیک نمی‌شود و اگر در حین استفاده از آن احساس خارش یا سوزش داشته باشید می‌توانید به سرعت آنرا با آب ولرم شستشو دهید‌‌‌.

جوش شیرین برای پوست مضر نیست؟

جوش شیرین ماده‌ای با خواص درمانی و زیبایی بالاست که از صدها سال پیش مورد استفاده قرار می‌گیرد‌‌‌. این ماده خواص قابضی دارد‌‌‌. به این ترتیب که با کاهش تولید سبوم زیاد و مقابله با تجمع سلولهای مرده روی پوست باعث پاکسازی و تمیزی آن می‌شود‌‌‌. جوش شیرین به سادگی جذب منافذ پوست صورت می‌شود و در نتیجه جوش‌های سرسیاه و جوشهای ریز را به راحتی از بین می‌برد‌‌‌. تاثیر قلیایی آن نیز به تنظیم pH صورت کمک کرده و مانع از بروز واکنش‌های آلرژیک‌‌‌، عفونت و دیگر مشکلات پوستی می‌شود‌‌‌. این ماده اثر سفیدکنندگی جزئی نیز دارد و به کاهش لکه‌ها و جای جوش کمک می‌کند‌‌‌. ترکیبات موجود در جوش شیرین فعالیت سلولی را تحریک کرده و به همین دلیل بروز علائم پیری و چین و چروک را به تاخیر می‌اندازد‌‌‌. مصرف خوراکی جوش شیرین در حد بالا و روزانه مضر است و مصرف موضعی آن بلااشکال است.

روغن نارگیل چه خواصی دارد؟

شکی نیست که روغن نارگیل جایگاه بسیار مهمی در ترکیبات محصولات آرایشی و زیبایی طبیعی دارد‌‌‌. این روغن به دلیل دارا بودن اسیدهای چرب بدون اینکه تاثیری روی چربی طبیعی پوست داشته باشد باعث رطوبت بخشی آن می‌شود‌‌‌. روغن نارگیل حاوی پروتئین‌های با کیفیت است که برای احیای سلولهای پوستی لازم و ضروری‌اند‌‌‌. بافت چرب این روغن هیچ تهدیدی را متوجه غدد سباسه نمی‌کند در نتیجه پس از استفاده از جوش و آکنه خبری نیست‌‌‌. در عوض ترکیبات مفید آن منافذ پوست را تمیز کرده و مانع از بروز جوش می‌شود‌‌‌. روغن نارگیل حاوی میزان زیادی ترکیبات آنتی‌اکسیدانی است که جذب پوست شده و با اثرات مضر نور خورشید و سموم مقابله می‌کنند‌‌‌. این روغن برای پاکسازی عمقی پوست ایده‌آل است چون بقایای لوازم آرایشی و گرد و غبار را از سطح پوست پاک می‌کند‌‌‌.

روش تهیه پاک‌کننده جوش شیرین و روغن نارگیل

تهیه این محصول طبیعی وقت زیادی نمی‌خواهد و مهمتر اینکه ارزان و به صرفه است‌‌‌. می‌توانید جوش شیرین و روغن نارگیل را از عطاری‌ها و فروشگاه‌های نزدیک منزل تهیه کنید‌‌‌. بهتر است از روغن نارگیل ارگانیک استفاده کنید‌‌‌.

مواد لازم

جوش شیرین           نصف لیوان(معادل ۷۵ گرم)

روغن نارگیل          ۱ لیوان(معادل ۲۰۰ گرم)

روش تهیه

روغن نارگیل را در یک ظرف مقاوم به گرما ریخته و داخل ظرف حاوی آب جوش قرار دهید تا با حرارت غیرمستقیم گرم شود‌‌‌. سپس جوش شیرین را به آن اضافه کرده و به وسیله قاشق چوبی هم بزنید‌‌‌. بعد از اینکه ترکیب را به خوبی هم زدید آنرا از روی حرارت برداشته و در دمای محیط قرار دهید‌‌‌. در نهایت نیز آنرا داخل شیشه در بسته بریزید و در مکانی خنک و خشک قرار دهید‌‌‌.

روش استفاده

بهتر است قبل از پاکسازی اندکی بخور دهید تا منافذ باز شود‌‌‌. صورت خود را تمیز کنید و مقداری از ترکیب را به کمک انگشتان خود به صورت زده و با حرکات دورانی ملایم ماساژ دهید‌‌‌. می‌توانید این ترکیب را روی گردن و بالای سینه ها نیز بزنید‌‌‌. سپس ۵ دقیقه صبر کنید و در نهایت با آب ولرم فراوان پوست را شستشو دهید‌‌‌. این کار را سه با در هفته تکرار کنید تا یک پاکسازی عمقی داشته باشید‌‌‌. بهتر است پاکسازی پوست را به شبها موکول کنید‌‌‌.

 

کرم ضد لک تریو وایت شب نوروا