"> مزایا و معایب شامپو رنگ – روژینو

مزایا و معایب شامپو رنگ

شامپو رنگ مو

شامپو رنگ 

شامپو های رنگ مو نمونه جدیدی از رنگ مو هستند که به تازگی وارد بازار شده اند و طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده اند . این نوع شامپو های رنگ مو آسیب کمتری به نسبت رنگ های دائمی  به مو وارد میکنند. این مقاله را درفروشگاه  آنلاین لوازم آرایشی روژینو میخوانید.

شامپو رنگ مو و مدت دوام

شامپو های رنگ مو دارای ماندگاری طولانی نیستند  و در دو دسته ی رنگ مو های نیمه دائمی و دائمی قرار دارند و دوام آنها با در نظر گرفتن تعداد دفعات شتشو مو  بیشتر از چند روز نیست.

شامپو رنگ با تنوع رنگی

شامپو رنگ امروز دارای تنوع رنگی بالا در رنگ های فانتزی و کلاسیک در اکثر برند های رنگ مو موجود میباشد.

رفع سفیدی مو با شامپو رنگ مو

شامپو رنگ مو برای افرادی ک داری سفیدی مو هستند میتواند انتخاب سیار خوبی باشد. شامپو رنگ مو در بین افرد مسانسال ک با رشد موی سفید مشکل دارند بسیار شایع است بر طبق آمار ۱۵ درصد آقایان برای پوشاندن سفیدی مو و حدود ۳ درصد برای تغییر رنگ مو از رنگ استفاده می‌کنند.

نوع گیاهی شامپو های رنگ مو

به درستی استفاده ازشامپوهای رنگ مو گیاهی موجود در بازار عوارض کمتری نسبت به شامپو های رنگ مو شیمیایی دارند . درصد کیفیت و ادعای گیاهی بودن آن به نوع برند سازنده بستگی دارد که استفاده از برند های معتبر پیشنهاد میشود.                                                                                                                                                                                                                                                                                         

چگونگی استفاده از شامپو های رنگ مو

– اگر برای اولین بار است که از شامپو رنگ و یا حتی برند جدیدی استفاده می‌کنید، بپیشنهاد می‌کنیم ابتدا روی سطح بسیار کوچکی از پوست تست شود.

– بهتر است پیش از استفاده از شامپو، موها تمیز عاری از چربی و آلودگی‌های محیطی باشد. می‌توانید قبل از آن از شامپوی معمولی استفاده کنید و بعد شامپوی رنگ بزنید. شامپو رنگ ها قدرت پاک‌کنندگی نداشته و شما نمی توانید ازآنها به عنوان شامپو پاک کننده چربی سر استفاده کنید. بنابراین قبل از استفاده از شامپو رنگ بهتر است سرتان را تمیز بشویید و آبکشی کنید سپس از شامپو رنگ استفاده کنید.

– مقداری از شامپو رنگ مو را با آب مخلوط کرده و موها را به آن آغشته می‌کنیم و به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه صبر می‌کنیم و سپس آب کشی می‌نماییم.

– هر چقدر مواد ما غلیظ تر و مدت آن روی موها طولانی تر باشد، موها بیشتر رنگ می‌گیرد. اما توجه داشته باشید بیشتر از ۱۰ ماندن شامپو رنگ روی موهایتان، سبب آسیبب دیدن آن می‌شود.

– پس از اتمام زمان لازم با آب گرم و بدون شامپو و یا نرم کننده شسته شود. آنقدر با آب شستشو داده شود تا آب خارج شده از موها کاملا شفاف گردد. پس از شستشوی کامل اثری از رنگ روی حوله نخواهد ماند.

– در استفاده از شامپوهای رنگ زیاده روی نکنید. توصیه می‌شود بیش از هر دو هفته یکبار از شامپوهای رنگ استفاده نشود. گاها افرادی که دچار سفیدی مو هستند، هر چند روز یک بار از این شامپو استفاده می‌کنند، اما باید بدانید مصرف بیش از حد شامپوهای رنگ می تواند موجب تحریکات پوستی خطرناک شود.

نوشته های مرتبط