"> روش های ساده برای برنزه شدن – روژینو

روش های ساده برای برنزه شدن

روش های ساده برای برنزه شدن

خیلی از ما ممکن است به جای آفتاب گرفتن، از اسپری­ های مخصوص برای برنزه شدن استفاده کنیم. اما ناامید کننده ­ترین قسمت آن، وقتی است که رگه­های اسپری را روی قسمت­های مختلف بدنمان می­بینیم. در ادامه به نکاتی اشاره می­کنیم که با رعایت کردن آن­ها می­توانید تجربه­ ی خوبی از برنزه شدن داشته باشید.این مقاله را در فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی روژینو می خوانید.

رنگ و سایه­ ی اسپری خود را درست انتخاب کنید

اگر پوست روشنی دارید و می­خواهید که به شکل هیجان­ انگیزی رنگ بگیرید، باید از اسپری مدیوم یا تیره استفاده کنید، زیرا اسپری­ های برنز کننده بر اساس قدرت رنگیشان دسته­ بندی می­شوند. اما اگر دوست دارید که رنگ ملایمی بگیرید می­توانید از اسپری­های کمرنگ ­تر استفاده کنید.

حتما از قبل پوستتان را اسکراب و لایه­ برداری کنید 

اولین قانون برای برنزه کردن این است که حتما از قبل لایه­ های پوست مرده را از بین ببرید، زیرا اسپری روی لایه­ های سطحی پوست شما می­ نشیند و مهم است که پوستتان نرم و لطیف باشد. همچنین این کار باعث می­شود که اسپری کارکرد بهتری داشته باشد و برای زمان بیشتری روی پوست شما بماند. می­توانید از لیف برای این­کار استفاده کنید. به قسمت­های خشک پوست مثل آرنج­ ها، زانو­ها و قوزک پا بیشتر توجه کنید.بعد از اسکراب کردن، حتما پوستتان را اصلاح کنید و موهای آن را بتراشید. اصلاح کردن، خود به از بین رفتن پوست مرده کمک می ­کند.بهتر است قبل از استفاده از اسپری، از محصولات اسکراب استفاده نکنید چون اگر چیزی از آن­ها روی پوستتان باقی بماند، رنگ برنزه ­ی شما رگه رگه خواهد شد. اما اگر می­خواهید که حتما از محصولات اسکراب استفاده کنید، مطمین شوید که بر پایه ­ی روغن نباشد و برای اسکراب قبل از برنزه کردن ساخته شده باشد.اگر اسپری برنزه روی تنتان دارید و می­خواهید دوباره برنزه شوید، اسکراب کردن به از بین رفتن باقی­ مانده­های قبل کمک می کندمی­توانید برای این کار از محصولات مخصوص از بین بردن رنگ برنز نیز استفاده کنید.

قسمت های خشک پوستتان را مرطوب کنید 

قسمت ­های خشک پوست معمولا رنگ بیشتری را به خود جذب می­کنند که باعث ناهماهنگی رنگی در کل بدن شما می­شوند. شما می­توانید پاها، آرنج­ها، زانوها، برآمدگی انگشتان دست و قوزک پاهایتان را مرطوب کنید. هیچ کدام از قسمت­های دیگر بدنتان را مرطوب نکنید و مطمین شوید که کرم مرطوب کننده­ ی شما بر پایه­ ی آب است و نه روغن. زیرا پایه­ ی روغنی در پوست نفوذ نخواهد کرد.

از پدهای مخصوص استفاده کنید

استفاده از پد مخصوص برنزه کردن، باعث می­شود که رنگ به طور یکسان در سطح پوست شما پخش شود. جنس این پد از اسفنج است، بنابراین می­تواند رنگ را به راحتی روی پوست بکشد. بعد از استفاده از آن می­توانید با کمی صابون آن را به راحتی بشویید.بعضی از قسمت­های بدن مانند بین انگشت­ها یا پشت و کمر کمتر قابل دسترسی هستند و ممکن است خوب رنگ نگیرند، برای نتیجه ­ی بهتر می­توانید از اسفنج استفاده کنید. برس نرم نیز برای قسمت­هایی مانند آرنج ­ها پیشنهاد می­شود.

برای استفاده از اسپری حساسیت به خرج ندهید

بعضی­ ها فکر می­کنند با کم استفاده کردن از آن، نتیجه ­ی بهتری می­گیرند، در حالی که اشتباه می­کنند. در واقع شما نمی­توانید بیش از حد از اسپری استفاده کنید زیرا جذب پوستتان نخواهد شد. پس به اندازه ­ی کافی از آن استفاده کنید.

اسپری را به صورت دوار روی پوستتان بزنید

امکان اینکه بخش­هایی از بدنتان از رنگ اسپری جا بماند وجود دارد، بنابراین اسپری را روی پوستتان بزنید و به صورت دوار روی پوستتان بمالید. در این صورت خطای کمتری خواهید داشت و همه جا را پوشش می ­دهید.

نحوه ی استفاده

اسپری زدن را از پاهایتان شروع کنید و کم کم به سمت بالا بیایید. اگر خم شوید همه­ ی زحمت­هایتان به هدر می­رود.حداقل ۲۰ دقیقه زمان دهید تا اسپری کاملا خشک شود. سعی کنید در ابتدا لباس­های تیره و گشاد بپوشید. برای پوشیدن کفش چند ساعت صبر کنید چون ممکن است رنگ برنز روی پاهایتان رگه رگه شود.