"> مراقبت از ناخن – روژینو

مراقبت از ناخن

روش های زیادی برای زیبایی ناخن ها وجود دارد اما در اینجا نکاتی در رابطه با سلامت طبیعی ناخن هایتان را به شما میگوییم تا بتوانید ناخن های زیبا و سالم داشته باشید. این مقاله را در فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی روژینو می خوانید.

 

استراحت ناخن

به صورت کلی لاک زدن به ناخن آسیب وارد نمیکند مگر به صورت مداوم باشد.زیرادر دراز مدت پیگمنت های موجود در لاک به لایه های بالایی ناخن شما رسوخ کرده و و پس از مدتی آن را خشک می کند.پس بهتر است که هر از گاهی لاک هایتان را پاک کرده و به ناخن هایتان استراحت دهید تا بکذارید صفحه رویی ناخن هایتان  یک الی دو هفته نفس بکشد.

 

شستشوی دست ها

به احتمال زیادکه شما چند بار در روز دستهای خود را را میشویید اما نباید ناخن هایتان را هم نادیده بگیرید.باکتری ها در زیر ناخن هایتان جمع شده و منجر به بیماری و حتی عفونت می شوند پس به شما توصیه میکنیم برای مراقبت از ناخن هایتان روزانه یک بار زیر ناخن هایتان را شستشو دهید.

 

ناخن های شما وسیله نیستند

لطفا به جای باز کردن درب بطری ها و کندن تگ لباس ها از وسایل مخصوص برای این کار استفاده کنید .این کار به ضرر ناخن های شما تمام میشود و بعد از مدتی تغییر حالت داده و شکننده میشود.

 

ظرف شستن بدون دستکش ممنوع

ناخن ها در آب متورم می شوند و پف می کنند که نتیجه آن ورقه ای شدن و ضعیف شدن ناخن هاست. علاوه بر آن، مواد شوینده نیز ناخن ها و پوست دست را خشک می کنند که باز هم به ضررتان است. از این رو، اگر نگران دست هایتان هستید، این بار که می خواهید ظرف بشوید، حتما دستکش به دست کنید.

 

مراقبت از ناخن در زمستان

سرمای هوا روی ناخن هایتان تاثیر منفی میگذارد.زمانی که هوا خشک می شود و دمای هوا نیز کاهش می یابد، حتما دستکش به دست کنید. البته بهتر است قبل از آن، از کرم های نرم کننده برای مرطوب کردن دست تان کمک بگیرید.به این گونه ناخن هایتان در معرض سردی و خشکی هوا قرار نمیگیرند.

 

بدون دستکش گردگیری نکنید

برای گردگیری هم همانند شستن ظرف ها باید از دستکش استفاده کنید.مواد شوینده در هر شرایطی موجب خشکی ناخن ها شده و به دست هایتان آسیب می رسانند.

 

ناخن هایتان را نجوید

عادت بد جویدن ناخن تنها شکل ناخن شما را زشت نمیکند بلکه آسیب های جبران ناپذیری به ناخن های شما وارد میکند.بر اساس تحقیقات جویدن مداوم ناخن ها باعث کاهش رشد  دائمی ناخن ها می شود .علاوه بر ناخن، این عادت برای سلامت دهان و دندان شما نیز مضر است. با جویدن ناخن، باکتری هایی که در زیر ناخن هایتان قرار دارند، وارد دهان تان شده و بیماری هایی چون سرما خوردگی یا عفونت را به دهان تان منتقل می کند. بنابراین بهتر است که هر چه زودتر این عادت را کنار بگذارید.

 

استفاده نکردن از استون

پس اگر از آن دسته از افرادی هستید که برای پاک کردن ناخن هایتان همیشه از استون استفاده میکنید باید به شما بگوییم که این کار  دارید به ناخن هایتان آسیب می رسانید. استون موجب خشکی ناخن های شما می شود که نتیجه آن ورقه ای شدن و حتی عفونت آنهاست. پس در نتیجه  استفاده  از لاک پاکن ها بهترین گزینه اند.

 

داشتن تغذیه سالم

غذاهایی ک مصرف میکنید تاثیر بسیار زیادی بر روی ناخن های شما دارد.با تغذیه نامتناسب نمیتوانید انتظار ناخن های زیبا و سالم را داشته باشید.مواد غذایی حاوی آهن مانند تخم مرغ، اسفناج، گوشت قرمز و… موجب تقویت و استحکام ناخن هایتان می شوند.

 

ساعات زیادی را در دریا و استخر نگذرانید

اگر ناخن های شما در مدت زمان زیادی در آب باشد، پف کرده و متورم می شوند. علاوه بر آن، احتمالا شما از کرم های ضد آفتاب نیز برای پوست تان استفاده می کنید. این کرم ها به دلیل مواد شیمیایی که دارند، به ناخن های شما آسیب می رسانند. حتی کلر داخل آب استخر نیز پوست، مو و به تبع ناخن های شما را خشک و آسیب پذیر می کند. برای جلوگیری از این وضعیت، ناخن هایتان را مدام با مرطوب کننده مرطوب نگه دارید.

 

نپوشیدن کفش های تنگ

بله درست است پوشیدن کفش هایتنگ به ناخن های شما آسیب میرساند و به مرور موجب می شود که ناخن هایتان سیاه شده یا کج رشد کنند پس سعی کنید از کفش هایی متناسب با سایز خود استفاده کنید تا از آسیب جدی به ناخن هایتان جلو گیری کنید.

نوشته های مرتبط