پاسخ به پرسشهای متداول

-چگونه می توان از اصل بودن کالاها اطمینان حاصل نمود ؟

بر روی کالاهایی که از وارد کنندگان معتبر داخلی خریداری شده اند برچسب تائیدهای وزارت بهداشت و برچسب شرکت وارد کننده می باشند . دیگر کالا ها را می توان با استفاده از خواندنن اطلاعات بارکدشان توسط برنامه های موجود از اصل بودنشان اطمینان حاصل نمود .

 

– آیا ثبت سفارش در هر ساعتی از شبانه روز امکان پذیر است ؟

بله ، امکان ثبت سفارش در ۲۴ ساعت از شبانه روز طی هفت روز هفته وجود دارد . البته بررسی و پردازش سفارشها در ساعات اداری انجام خواهدد پذیرفت .

 

-آیا امکان لغو سفارش وجود دارد ؟

بله ، مشتریانی که سفارشات آنها توسط پیک ارسال می گردد ، “در صورت لغو سفارش تا قبل از زمان ارسال” ، وجه شما به صورت کامل عودت دادهه خواهد شد ، اگر لغو سفارش ” بعد از ارسال کالا از روژینو و پیش از رسیدن به دست شما ” صورت گیرد ، پس از کسر ۵۰۰′۸ تومان به عنوان هزینه ارسال ، مابقی وجه پس داده خواهد شد .

در مورد ” سفارشهای شهرستانها بعد از زمان ارسال ” مشتری میبایست بسته را دریافت نموده و سپس بدون مخدوش کردن بسته بندی روژینو بسته را به هزینه خود توسط پست برای رژینو ارسال نماید . پس از دریافت بسته عودتی توسط رژینو ظرف یک هفته در صورت صحت و سلامت کالا هزینه پرداختی با کسر هزینه ارسال به مشتری عودت می گردد .

 

-نحوه عودت کالاهای معیوب چگونه می باشد ؟

در صورتی که پس از دریافت کالا توسط مشتری مشخص گردد کالا معیوب می باشد ، مشتری پس از اطلاع رسانی عیب به روژینو ، کالا را به هزینه خود به روژینو عودت می نماید . روژینوو پس از دریافت کالای شما ، آن را بررسی کرده و در صورت تایید اشکال یا عدم تطابق کالای ارسالی ، هزینه به طور کامل (به انضمام هزینه برگشت کالا که توسط مشتری پرداخت شده) به مشتری بازپرداخت خواهد شد .

 

 

 -آیا امکان تعویض کالای خریداری شده وجود دارد ؟

بله ، تا ۱۴ روز پس از ثبت سفارش تا زمانی که هولوگرام و بسته بندی ثانوی (کاور بی رنگ) روژینو باز نشده باشد امکان تعویض کالا وجود دارد .

توجه داشته باشید طبق الزامات وزارت بهداشت در مورد لوازم آرایشی و بهداشتی در صورت باز شدن کالا به هیچ وجه امکان بازپس گیری کالا وجودد نخواهد داشت .

بدیهی است که هزینه حمل و نقل کالای تعویضی به عهده مشتری خواهد بود .

 

-آیا امکان تغییر مشخصات حساب کاربری از جمله آدرس تحویل گیرنده وجود دارد ؟

بله ، در سایت روژینو همواره میتوانید اطلاعات خود را ” در بخش حساب کاربری خود ” از طریق لینک ” ویرایش شناسنامه من ” ویرایش نمایید .

همچنین می توانید در بخش آدرسها یک یا دو آدرس ثبت نمایید تا در زمان ارسال سفارشها بسته به موقعیت خود یکی از آدرس های خود را انتخاب نمایید .

 

-آیا قیمتها در سایت روژینو به روز رسانی می گردند ؟

بله ، قیمتها در سایت روژینو به صورت روزانه و بر اساس استعلام از تامین کنندگان معتبر به روز خواهد شد .

لازم به ذکر است بعد از ثبت نهایی سفارش توسط مشتری ، تغییر قیمت در کالاها منظور نمی گردد .

 

-سفارشها طی چند روز به دست مشتریان خواهد رسید ؟

سفارشها در تهران حداکثر طی ۷۲ ساعت کاری و در شهرستانها حداکثر طی پنج روز کاری به مقصد خواهند رسید .

جهت مشتریان تهران ، سفارشهایی که از لیست ” سورپرایز هفته ” انتخاب شوند حداکثر طی ۲۴ ساعت به دستشان خواهد رسید .

 

-“سوپرایز هفته ” روژینو چیست و شامل چه امتیازاتی می باشد ؟

محصولاتی که در ” سوپرایز هفته ” قرار می گیرند ، محصولاتی هستند که توسط متخصصین ما از بهترین برندها و کالاهای موجود در بازار دست چین کرده و باا قیمتی ویژه به صورت هفتگی در روژینو پیشنهاد می گردند که پس از خرید شما از این کالاها ، خرید شما به هزینه روژینو در اسرع وقت (حداکثر ظرف ۲۴ ساعت) به دست شما خواهد رسید .

 

-آیا به مبلغ خرید ” مالیات بر ارزش افزوده ” اضافه می گردد ؟

بر اساس کالاهای خریداری شده این مورد متغییر می باشد .