"> ضرورت شستشو پدها و براش های آرایشی – روژینو

ضرورت شستشو پدها و براش های آرایشی

 

شستن پدها و براش های آرایشی روزانه قبل ازاستفاده ضروری است زیرا حاوی باکتری های زیادی هستند و باشستن پدهاو براش های آرایشی میتوانید تعدادشان را به حداقل برسانیدو  اینگونه به سلامت پوست خود کمک کنید.این مقاله را در فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی روژینو میخوانید.

محتویات کیف لوازم آرایشتان را پاکیزه نگه دارید.

امروزه لوازم آرایش های گران قیمتی درون کیف لوازم آرایشی خانمها وجود دارد، اما مهمتر از وجود لوازم آرایش های گران قیمت ،وجود لوازم آرایشی  پاکیزه و عاری از میکروب است، مخصوصا پدها و براش های آرایشی شما که ارتباط مستقیم با پوست شما دارد. بر اساس تحقیقات و مطالعات اخیر کیف‌های لوازم آرایش به‌طور متوسط حاوی شش نوع باکتری هستند، از جمله گونه‌ای که باعث ابتلا به مننژیت و سپتی‌سمی (مسمویت خون) می‌شوند.

شستن پد ها و براش های آرایشی 

بر اساس یک نظرسنجی توسط Anisa International انجام شده است نشان میدهدکه ۲۲ درصد از زنان هیچ وقت پدها و براش های آرایشی خود را نمی شویند و ۶۱ درصد دیگر  از زنان هم کمتر از یک بار در ماه اقدام به شستن پد ها و براش های آرایشی خود میکنند.

واقعا شستن پد ها و براش های آرایشیتان امری جدی است زیرا هنگامی که از انها استفاده می کنید تمامی چربی‌ها، سلول‌های مُرده پوستی و گردوغبار را به خودشان جذب می کنند پس بدیهی است که اگر قبل از استفاده آنهارا نشویید این مواد زاید را روی صورت خودتان پخش می‌کنید.پس این توصیه را جدی بگیرید.

توصیه متخصصان

یکی از متخصصان می‌گوید: «براش‌های آرایشی را هر روز قبل از استفاده مانند دست‌های خودتان بشویید تا میزان باکتری‌ها را به حداقل برسانید. علاوه بر این، از انگشت برای استعمال مواد آرایشی روی صورت استفاده نکنید، چون در این صورت باکتری‌ها سریع‌تر روی صورت پخش می‌شوند».

امروزه برند های معتبر و زیادی وسایل های مختلفی برای شستن براش ها و پد های آرایشی وارد بازار کرده اند که معمولا آنها حاوی محلول های مخصوصی برای شستشو هستند اما متخصصان شستن با شامپوی بچه را به شما توصیه میکنند و هینطور اگر نمیتوانید هر روز پد ها و براش های خود را بشویید حتما به شستن حداقل یک بار در هفته اقدام کنید.